Bayern Monachium Bayer Leverkusen Borussia Dortmund Borussia Mönchengladbach VfL Wolfsburg FC Schalke 04 Mainz Hertha BSC Berlin SC Freiburg FC Augsburg Hamburger SV Werder Brema RB Leipzig TSG 1899 Hoffenheim Eintracht Frankfurt FC Inglostadt FC Koeln SV Darmstadt 1898

Lewandowski nie przestaje strzelać!

Wydarzenia - Ligi zagraniczne - Niemcy
Sobota, 11 Marzec 2017 17:27
Bayern Monachium nie zwalnia tempa. Mistrzowie Niemiec pokonali przed własną publicznością Frankfurt 3:0, a dwa gole dla zespołu z Bawarii zdobył Robert Lewandowski.

Niespodziewanie to goście stworzyli pierwszą groźną sytuację w tym spotkaniu. Już w 2. minucie bezsensowną stratę w środku pola zaliczył Vidal, piłka trafiła do niepilnowanego Rebicia, jednak jego strzał przeszedł wysoko nad bramką Neuera. Osiem minut później Bayern odpowiedział za sprawą Vidala, który zamknął dośrodkowanie na dalszym słupku, ale futbolówka przeszła obok słupka. Minutę później piłka po raz pierwszy wpadłą do bramki gości, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej u Lewandowskiego i gola nie uznał.

W 19. minucie przyjezdni zmarnowali kapitalną sytuację. Hrgota stanął oko w oko z Neuerem, minął golkipera Bayernu, ale w ostatniej chwili kapitalną interwencją popisał się Hummels, który wygarnął piłkę spod nóg przeciwnika.

Na pierwszego gola czekaliśmy do 38. minuty. Mueller posłał świetne podanie do Lewandowskiego, a ten dopełnił tylko formalności i wpakował piłkę do pustej bramki.

Trzy minuty później było już 2:0. Z lewej strony dośrodkował David Alaba, a piłkę z pięciu metrów do bramki posłał Douglas Costa.

Gospodarze ustalili wynik spotkania w 55. minucie. Z prawej strony dośrodkował Robben, strzał głową próbował oddać Mueller, ale nie sięgnął piłki, ta spadła pod nogi Lewandowskiego, który mocnym uderzeniem zdobył trzeciego gola dla mistrzów Niemiec.