Nieodwracalne uszkodzenia mózgu Nouriego

Drukuj Email
Font Size Larger Font Smaller Font

Wydarzenia - Ligi zagraniczne - Holandia
Czwartek, 13 Lipiec 2017 18:30
Abdelhak Nouri wciąż jest w śpiączce po tym, jak stracił przytomność podczas meczu towarzyskiego w Austrii. Z tego kraju dochodzą jednak niepokojące wieści.
Piłkarz Ajaksu prawdopodobnie nigdy nie wróci już do sportu (fot. Cezary Musiał)

Ajax przekazał dziś wieści, jakie otrzymał od lekarzy z Innsbrucka, gdzie w miejscowym szpitalu leży Nouri. 20-latek doznał poważnych uszkodzeń mózgu, których nie da się już odwrócić.


Dotychczasowe wieści były znacznie pomyślniejsze. Lekarze informowali, że życie piłkarza nie jest bezpośrednio zagrożone, serce pracuje samodzielnie, a piłkarz wkrótce ma być wybudzany ze śpiączki farmakologicznej. Dzisiejsze doniesienia o trwałych uszkodzeniach mózgu mogą oznaczać, że 20-latek może już nigdy nie odzyskać pełni sprawności.

Brat pomocnika Ajaksu przyznał z kolei, że lekarze nie dają rodzinie złudzeń: jeżeli Abdelhak Nouri wybudzi się ze śpiączki, to prawdopodobnie nie będzie w stanie samodzielnie egzystować.

Nouri trafił do szpitala po meczu towarzyskim Ajaksu z Werderem Brema. W 72. minucie Holender położył się na murawie i wezwał pomoc masażystów. Ci zaś wkrótce wezwali lekarzy, którzy musieli reanimować piłkarza, który stracił przytomność. Ratowanie życia gracza na boisku trwało kilkadziesiąt minut dopóki Nouri nie został przetransportowany śmigłowcem do szpitala.

band, PilkaNozna.pl
Źródło: Ajax
Nieodwracalne uszkodzenia mózgu Nouriego
 
Podziel się newsem

 
Wyniki
 
 
3 kolejka
 
  Więcej  
 
Tabela
 
 
3 kolejka
 
  Więcej  
 
Strzelcy
 
 
3 kolejka
 
  Więcej  
 
Wydarzenia
 
   
 
Więcej
 

W serwisie aktualnie jest: 3659 Na stronie, 20 Sezonów, 1338 Klubów, 0 Na forum, 51 Ligi polskie i zagraniczne, 16475 Zawodników, 105193 Artykułów, 8147 Rozgrywek, 177 Stadionów, 24031 Multimediów, 61770 Meczów, 0 Sędziów,

© 2007 - 2017 BY PIŁKANOŻNA TEAM

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji