UD Las Palmas Athletic Bilbao Atletico Barcelona Celta Betis Sevilla Espanyol Deportivo Alaves Levante Girona FC Malaga Eibar Deportivo CD Leganes Real Madryt Sociedad Sevilla FC Valencia Getafe Villarreal CF

Hiszpania: Trwa fatalna seria Celty Vigo

Wydarzenia - Ligi zagraniczne - Hiszpania
Niedziela, 07 Maj 2017 22:49

Celta Vigo zanotowała czwartą z rzędu porażkę w lidze hiszpańskiej. W niedzielnym spotkaniu 36. kolejki Primera Division drużyna prowadzona przez Eduardo Berizzo przegrała aż 0:3 z Malagą na wyjeździe.

Kontuzje dwóch kluczowych zawodników Barcy - KLIKNIJ!

Gospodarze niedzielnego spotkania rozgrywanego na Estadio La Rosaleda objęli prowadzenie w 26. minucie. Efektowną akcją popisał się Javier Ontiveros – 19-letni skrzydłowy minął kilku rywali, po czym zdecydował się na strzał lewą nogą sprzed pola karnego. Mocno zagrana piłka wpadła do bramki obok bezradnego Sergio Alvareza.

O losach rywalizacji przesądziła sytuacja z 56. minuty gry. Obrońca Celty Gustavo Cabral we własnym polu karnym sfaulował próbującego go minąć Sandro Ramireza. Arbiter nie miał w tym przypadku żadnych wątpliwości, dyktując jedenastkę. Do piłki podszedł pomocnik Recio i bardzo pewnie umieścił piłkę w siatce.

Wynik meczu na stadionie La Rosaleda ustalił Sandro Ramirez. W drugiej minucie doliczonego czasu gry 21-letni napastnik sfinalizował bardzo dobrą akcję swojego zespołu, kierując piłkę do pustej bramki. Asystę przy tym trafieniu zanotował rezerwowy Juan Carlos.

Dla Celty Vigo była to już czwarta z rzędu porażka w rozgrywkach ligi hiszpańskiej. Drużyna prowadzona przez trenera Eduardo Berizzo po raz ostatni odniosła zwycięstwo w Primera Division 16 kwietnia, kiedy pokonała 3:0 Granadę na wyjeździe.