UD Las Palmas Athletic Bilbao Atletico Barcelona Celta Betis Sevilla Espanyol Deportivo Alaves Granada CF Osasuna Malaga Eibar Deportivo CD Leganes Real Madryt Sociedad Sevilla FC Valencia Sporting Gijon Villarreal CF

Hiszpania: Trwa fatalna seria Celty Vigo

Wydarzenia - Ligi zagraniczne - Hiszpania
Niedziela, 07 Maj 2017 22:49

Celta Vigo zanotowała czwartą z rzędu porażkę w lidze hiszpańskiej. W niedzielnym spotkaniu 36. kolejki Primera Division drużyna prowadzona przez Eduardo Berizzo przegrała aż 0:3 z Malagą na wyjeździe.

Trzydziestolatek Messi - czy pójdzie śladami Cristiano? - KLIKNIJ!

Gospodarze niedzielnego spotkania rozgrywanego na Estadio La Rosaleda objęli prowadzenie w 26. minucie. Efektowną akcją popisał się Javier Ontiveros – 19-letni skrzydłowy minął kilku rywali, po czym zdecydował się na strzał lewą nogą sprzed pola karnego. Mocno zagrana piłka wpadła do bramki obok bezradnego Sergio Alvareza.

O losach rywalizacji przesądziła sytuacja z 56. minuty gry. Obrońca Celty Gustavo Cabral we własnym polu karnym sfaulował próbującego go minąć Sandro Ramireza. Arbiter nie miał w tym przypadku żadnych wątpliwości, dyktując jedenastkę. Do piłki podszedł pomocnik Recio i bardzo pewnie umieścił piłkę w siatce.

Wynik meczu na stadionie La Rosaleda ustalił Sandro Ramirez. W drugiej minucie doliczonego czasu gry 21-letni napastnik sfinalizował bardzo dobrą akcję swojego zespołu, kierując piłkę do pustej bramki. Asystę przy tym trafieniu zanotował rezerwowy Juan Carlos.

Dla Celty Vigo była to już czwarta z rzędu porażka w rozgrywkach ligi hiszpańskiej. Drużyna prowadzona przez trenera Eduardo Berizzo po raz ostatni odniosła zwycięstwo w Primera Division 16 kwietnia, kiedy pokonała 3:0 Granadę na wyjeździe.