UD Las Palmas Athletic Bilbao Atletico Barcelona Celta Betis Sevilla Espanyol Deportivo Alaves Granada CF Osasuna Malaga Eibar Deportivo CD Leganes Real Madryt Sociedad Sevilla FC Valencia Sporting Gijon Villarreal CF

La Liga: Deportivo przegrało z Espanyolem

Wydarzenia - Ligi zagraniczne - Hiszpania
Niedziela, 07 Maj 2017 20:31

Deportivo La Coruna wciąż nie jest pewne utrzymania w Primera Division. W niedzielnym spotkaniu 36. kolejki ligi hiszpańskiej drużyna prowadzona przez trenera Pepe Mela na własnym stadionie przegrała 1:2 z Espanyolem Barcelona.

Trzydziestolatek Messi - czy pójdzie śladami Cristiano? - KLIKNIJ!

Goście zapewnili sobie zwycięstwo już w trakcie pierwszej połowy niedzielnego meczu. W 14. minucie gry Leo Baptistao wykorzystał koszmarny błąd obrońcy Deportivo, Alejandro Arribasa, i w sytuacji „sam na sam” z bramkarzem ze spokojem otworzył wynik zawodów.

Kwadrans później Espanyol prowadził już 2:0. Argentyńczyk Pablo Piatti przeprowadził na skrzydle efektowny rajd zakończony podaniem do Gerarda Moreno. 25-letni pomocnik miał sporo miejsca w polu karnym i płaskim uderzeniem pokonał bramkarza gospodarzy, Germana Luxa.

Po przerwie Deportivo zdobyło kontaktową bramkę, ale na więcej tej drużyny już nie było stać. W 47. minucie gry Ola John podał z lewego skrzydła do Florina Andone, a rumuński napastnik nie zmarnował doskonałej szansy i z bliskiej odległości posłał piłkę do siatki.

Na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu Deportivo La Coruna nadal nie może być pewne utrzymania w Primera Division. Zespół trenera Pepe Mela ma pięć punktów przewagi nad strefą spadkową.