UD Las Palmas Athletic Bilbao Atletico Barcelona Celta Betis Sevilla Espanyol Deportivo Alaves Granada CF Osasuna Malaga Eibar Deportivo CD Leganes Real Madryt Sociedad Sevilla FC Valencia Sporting Gijon Villarreal CF

Athletic walczy o Ligę Europy

Wydarzenia - Ligi zagraniczne - Hiszpania
Piątek, 14 Kwiecień 2017 22:30
Athletic Bilbao pokonał Las Palmas w meczu inaugurującym 32. kolejkę Primera Division. Baskowie losy meczy rozstrzygnęli już na początku spotkania.

To było piorunujące 11 minut. Pomiędzy 7. a 18. minutą spotkania widzowie zgromadzeni na San Mames obejrzeli aż cztery gole. Wynik spotkania otworzył Mikel San Jose wykorzystawszy dośrodkowanie Andera Iturraspe z rzutu rożnego. Chwilę potem prowadzenie Basków strzałem z rzutu wolnego podwyższył Iker Muniain. Las Palmas także odpowiedziało po stałym fragmencie gry. Do dośrodkowania Tany doszedł Pedro Bigas i pokonał bramkarza Athleticu. Na 3:1 dla gospodarzy podwyższył niezawodny Aritz Aduriz.

Po przerwie kanonada trwała, choć już z mniejszą intensywnością. Kolejną bramkę zdobył Muniain, a szóste trafienie w pięciu ostatnich meczach dołożył Aduriz, któremu brakuje już tylko dwóch goli do Iago Aspasa z Celty Vigo - najskuteczniejszego Hiszpana w tym sezonie Primera Division.

Athletic pewnie pokonawszy Las Palmas awansował na szóstą pozycję w tabeli, która daje możliwość gry w Lidze Europy. Las Palmas jest 13.