UD Las Palmas Athletic Bilbao Atletico Barcelona Celta Betis Sevilla Espanyol Deportivo Alaves Granada CF Osasuna Malaga Eibar Deportivo CD Leganes Real Madryt Sociedad Sevilla FC Valencia Sporting Gijon Villarreal CF

La Liga: Pewne zwycięstwo Realu Sociedad

Wydarzenia - Ligi zagraniczne - Hiszpania
Poniedziałek, 10 Kwiecień 2017 22:39

Real Sociedad San Sebastian przybliżył się do udziału w europejskich pucharach w przyszłym sezonie. W poniedziałkowym meczu kończącym 31. kolejkę ligi hiszpańskiej drużyna trenera Eusebio przed własną publicznością zwyciężyła 3:1 ze Sportingiem Gijon.

Napastnik Realu może trafić do Lyonu - KLIKNIJ!

Gospodarze bardzo dobrze rozpoczęli poniedziałkową konfrontację rozgrywaną na Estadio Anoeta. Już w trzeciej minucie gry Willian Jose uderzeniem głową wykorzystał dogranie Xabiego Prieto, dając Realowi Sociedad prowadzenie.

W 27. minucie ekipa trenera Eusebio powiększyła przewagę – bramkę na 2:0 zdobył Juanmi, a drugą w tym meczu efektowną asystę zanotował Xabi Prieto.

Po przerwie losy rywalizacji na Estadio Anoeta nie zmieniły się. W 77. minucie piłkę do siatki gości skierował Yuri Berchiche i stało się jasne, że Real Sociedad tego meczu nie przegra. Lewy obrońca wykorzystał dobre podanie od Davida Zurutuzy.

Sporting Gijon stać było tego wieczoru tylko na jednego gola. W 87. minucie honor drużyny gości uratował Elderson.

Po poniedziałkowej wygranej Real Sociedad zajmuje szóste miejsce w tabeli Primera Division. Jeśli zespół z San Sebastian utrzyma tak wysoką pozycję do końca sezonu, wówczas otrzyma prawo gry w eliminacjach Ligi Europy.