UD Las Palmas Athletic Bilbao Atletico Barcelona Celta Betis Sevilla Espanyol Deportivo Alaves Levante Girona FC Malaga Eibar Deportivo CD Leganes Real Madryt Sociedad Sevilla FC Valencia Getafe Villarreal CF

Messi poprowadził Barcę do wygranej z Valencią

Wydarzenia - Ligi zagraniczne - Hiszpania
Niedziela, 19 Marzec 2017 22:35

To był bardzo trudny wieczór dla Barcelony. W niedzielnym spotkaniu 28. kolejki ligi hiszpańskiej Duma Katalonii przed własną publicznością wygrała 4:2 z Valencią. Bohaterem meczu został Lionel Messi, który zdobył dwie bramki dla zespołu prowadzonego przez Luisa Enrique.

Po meczu z Valencią Leo Messi ma już na koncie 25 bramek w La Liga w obecnym sezonie

Isco porozumiał się z Realem ws. nowej umowy - KLIKNIJ!

Niedzielna potyczka na Camp Nou rozpoczęła się znakomicie dla drużyny gości. Po niespełna dwóch kwadransach gry wynik meczu otworzył francuski obrońca Eliaquim Mangala, który celnie uderzył piłkę głową po dośrodkowaniu Daniela Parejo z rzutu rożnego.

Barca zdołała jednak bardzo szybko odrobić stratę. W 35. minucie Neymar sprytnie wyrzucił piłkę z autu w kierunku Luisa Suareza, zaś urugwajski napastnik wykorzystał gapiostwo obrońców Valencii i płaskim strzałem zmusił bramkarza Diego Alvesa do kapitulacji.

Przed przerwą gospodarze zadali Nietoperzom kolejny cios. W 44. minucie Mangala we własnym polu karnym sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Suareza. Arbiter pokazał czerwoną kartkę Francuzowi oraz podyktował jedenastkę dla Barcy. Pewnym egzekutorem tego stałego fragmentu gry okazał się Leo Messi.

Nieoczekiwanie Valencia zdołała wyrównać jeszcze przed końcem pierwszej połowy. W doliczonym czasie gry były piłkarz Barcelony, Munir El Haddadi, skierował piłkę do siatki po świetnym podaniu, którego autorem był Jose Gaya.

Losy rywalizacji w stolicy Katalonii rozstrzygnęły się po zmianie stron. W 52. minucie po raz drugi w tym spotkaniu Messi dał Barcelonie prowadzenie. Argentyńczyk wykorzystał zagranie od Javiera Mascherano i w polu karnym gości zwiódł jednego z obrońców, po czym oddał celny strzał prawą nogą, umieszczając piłkę tuż przy bliższym słupku bramki Alvesa.

Wynik zawodów na 4:2 dla zespołu prowadzonego przez trenera Luisa Enrique ustalił Andre Gomes. Rezerwowy pomocnik Barcy w przedostatniej minucie regulaminowego czasu gry posłał piłkę do bramki po świetnej akcji i podaniu Neymara.

Najświeższe doniesienia z Primera Division na PilkaNożna.pl - KLIKNIJ!

Wygrywając z Valencią, FC Barcelona odrobiła część straty do Realu Madryt. W tej chwili Duma Katalonii pozostaje wiceliderem tabeli Primera Division, a do Królewskich traci dwa punkty.