UD Las Palmas Athletic Bilbao Atletico Barcelona Celta Betis Sevilla Espanyol Deportivo Alaves Granada CF Osasuna Malaga Eibar Deportivo CD Leganes Real Madryt Sociedad Sevilla FC Valencia Sporting Gijon Villarreal CF

Real wywiózł zwycięstwo z Bilbao

Wydarzenia - Ligi zagraniczne - Hiszpania
Sobota, 18 Marzec 2017 18:21

To nie było łatwe i przyjemne spotkanie dla Realu Madryt. W sobotnim meczu 28. kolejki ligi hiszpańskiej Królewscy z trudem wygrali 2:1 z Athletikiem Bilbao na wyjeździe. Dzięki zwycięstwu w Kraju Basków zespół Los Blancos umocnił się na pozycji lidera tabeli Primera Division.

Gol Karima Benzemy otworzył rezultat meczu na Estadio San Mames w Bilbao

Najświeższe doniesienia z Primera Division na PilkaNożna.pl - KLIKNIJ!

Sobotnią potyczkę na Estadio San Mames lepiej rozpoczęli goście. W 25. minucie Cristiano Ronaldo świetnie podał z lewej strony do wbiegającego w pole karne Karima Benzemy, zaś francuski napastnik uderzył bez zastanowienia, otwierając w ten sposób wynik meczu w Bilbao.

Po przerwie Athletic zdołał doprowadzić do wyrównania. W 65. minucie Inaki Williams z prawego skrzydła mocno dośrodkował w pole karne Królewskich. Ustawiony przy dalszym słupku Raul Garcia przytomnie zgrał piłkę do Aritza Aduriza, zaś snajper drużyny gospodarzy nie zmarnował doskonałej szansy i uderzeniem głową zaskoczył bramkarza Keylora Navasa.

Athletic postraszył Real, jednak ostatecznie to zespół prowadzony przez trenera Zinedine'a Zidane'a cieszył się ze zdobycia trzech punktów. O losach spotkania na San Mames przesądziła sytuacja z 68. minuty gry.

Toni Kroos dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne, a zagranie niemieckiego pomocnika głową przedłużył Ronaldo. Piłka trafiła do niepilnowanego Casemiro, a Brazylijczyk z bliskiej odległości wpisał się na listę strzelców.

Belg z Manchesteru United blisko Primera Division - KLIKNIJ!

Zwycięstwo w Bilbao sprawiło, że Real może być już pewny pozycji lidera po 28. kolejce La Liga. W tej chwili ekipa z Madrytu ma pięć punktów przewagi nad drugą w tabeli Barceloną. Duma Katalonii swój mecz rozegra w niedzielny wieczór, a jej rywalem będzie Valencia.