UD Las Palmas Athletic Bilbao Atletico Barcelona Celta Betis Sevilla Espanyol Deportivo Alaves Granada CF Osasuna Malaga Eibar Deportivo CD Leganes Real Madryt Sociedad Sevilla FC Valencia Sporting Gijon Villarreal CF

Las Palmas zatopiło Żółtą Łódź Podwodną

Wydarzenia - Ligi zagraniczne - Hiszpania
Piątek, 17 Marzec 2017 22:40
W inauguracyjnym meczu 28. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy Las Palmas pokonało przed własną publicznością Villarreal 1:0.

Gospodarze rozstrzygnęli losy spotkania już w 10. minucie. Dani Castellano dośrodkował w pole karne, gdzie był Kevin-Prince Boateng, który strzałem głową pokonał bezradnego golkipera gości.

Dziewięć minut później sytuacja Żółtej Łodzi Podwodnej mocno się skomplikowała. Victor Ruiz powalił na ziemię napastnika gospodarzy, który wychodził na czystą pozycję i sędzia bez wahania wyrzucił piłkarza gości z czerwoną kartką.

Trzy minuty później Villarreal stworzył sobie dogodną sytuację. Nicola Sansone stanął oko w oko z Cruzem Raulem, ale górą z tego pojedynku wyszedł golkiper miejscowych.

W przekroju całego spotkania lepsze było Las Palmas, które kontrolowało przebieg meczu i tworzyło kolejne sytuacje. W grze zespołu z Estadio Gran Canaria zabrakło jednak skuteczności i mecz zakończył się skromnym, ale jakże cennym zwycięstwem 1:0.