UD Las Palmas Athletic Bilbao Atletico Barcelona Celta Betis Sevilla Espanyol Deportivo Alaves Granada CF Osasuna Malaga Eibar Deportivo CD Leganes Real Madryt Sociedad Sevilla FC Valencia Sporting Gijon Villarreal CF

Hiszpania: Strzelecki trening Barcelony

Wydarzenia - Ligi zagraniczne - Hiszpania
Sobota, 11 Luty 2017 18:33

FC Barcelona nie miała najmniejszych problemów z odniesieniem zwycięstwa w 22. kolejce ligi hiszpańskiej. W sobotnim spotkaniu Duma Katalonii wygrała aż 6:0 z Deportivo Alaves na wyjeździe. Bohaterem meczu został Luis Suarez, który sam zdobył dwie bramki, a także miał duży udział przy trzech kolejnych.

Luis Suarez został w sobotę samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców La Liga (foto: Ł. Skwiot)

Valencia zainteresowana Krychowiakiem - KLIKNIJ!

Swoją sobotnią kanonadę na Estadio Mendizorrotza zespół prowadzony przed trenera Luisa Enrique rozpoczął w końcówce pierwszej połowy. W 37. minucie Aleix Vidal wykonał płaskie podanie z prawego skrzydła, a piłkę do bramki gospodarzy z bliskiej odległości skierował niezawodny Luis Suarez.

Trzy minuty później Suarez do gola dołożył asystę. Urugwajczyk świetnie wymienił podania z Leo Messim, po czym – wykorzystując błąd bramkarza Alaves – wyłożył piłkę Neymarowi. Brazylijczyk już tylko dopełnił formalności, kierując ją do pustej bramki.

Po zmianie stron goście ze stolicy Katalonii urządzili sobie strzelecki trening. W ciągu zaledwie ośmiu minut, pomiędzy 59. a 67. minutą, strzegący bramki Deportivo Alaves Fernando Pacheco aż czterokrotnie musiał wyciągać piłkę z siatki!

Gola na 3:0 dla Barcy strzelił Messi, który wykorzystał niezdecydowanie jednego z obrońców, wpadł z piłką w pole karne, po czym skierował ją do siatki pomiędzy nogami bramkarza. W 63. minucie Argentyńczyk był bardzo blisko drugiego trafienia, jednak po podaniu od Suareza gwiazdora Barcelony wyręczył środkowy obrońca Alaves, Alexis.

W 65. minucie swoją szansę na gola wykorzystał Ivan Rakitić: chorwacki pomocnik dopadł do piłki wycofanej w polu karnym przez Suareza, po czym oddał piękny strzał niemal w samo okienko bramki gospodarzy.

Wynik zawodów na Estadio Mendizorrotza ustalił nie kto inny, jak Luis Suarez. W 67. minucie 30-latek skutecznie dobił uderzenie Neymara. W ten sposób snajper Barcelony zdobył swoją 18. bramkę w tym sezonie w Primera Division.

Najświeższe doniesienia z Primera Division na PilkaNożna.pl - KLIKNIJ!

Dobra nastroje piłkarzy i kibiców Barcy zmąciła sytuacja z 85. minuty gry. Wówczas w starciu z jednym z rywali bardzo groźnie wyglądającej kontuzji doznał Aleix Vidal. Prawy obrońca Blaugrany opuścił murawę na noszach, a zespół gości na skutek wykorzystanego już limitu zmian musiał zakończyć ten mecz w dziesiątkę.