UD Las Palmas Athletic Bilbao Atletico Barcelona Celta Betis Sevilla Espanyol Deportivo Alaves Levante Girona FC Malaga Eibar Deportivo CD Leganes Real Madryt Sociedad Sevilla FC Valencia Getafe Villarreal CF

Hiszpania: Strzelecki trening Barcelony

Wydarzenia - Ligi zagraniczne - Hiszpania
Sobota, 11 Luty 2017 18:33

FC Barcelona nie miała najmniejszych problemów z odniesieniem zwycięstwa w 22. kolejce ligi hiszpańskiej. W sobotnim spotkaniu Duma Katalonii wygrała aż 6:0 z Deportivo Alaves na wyjeździe. Bohaterem meczu został Luis Suarez, który sam zdobył dwie bramki, a także miał duży udział przy trzech kolejnych.

Luis Suarez został w sobotę samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców La Liga (foto: Ł. Skwiot)

Zmiana trenera w Las Palmas - KLIKNIJ!

Swoją sobotnią kanonadę na Estadio Mendizorrotza zespół prowadzony przed trenera Luisa Enrique rozpoczął w końcówce pierwszej połowy. W 37. minucie Aleix Vidal wykonał płaskie podanie z prawego skrzydła, a piłkę do bramki gospodarzy z bliskiej odległości skierował niezawodny Luis Suarez.

Trzy minuty później Suarez do gola dołożył asystę. Urugwajczyk świetnie wymienił podania z Leo Messim, po czym – wykorzystując błąd bramkarza Alaves – wyłożył piłkę Neymarowi. Brazylijczyk już tylko dopełnił formalności, kierując ją do pustej bramki.

Po zmianie stron goście ze stolicy Katalonii urządzili sobie strzelecki trening. W ciągu zaledwie ośmiu minut, pomiędzy 59. a 67. minutą, strzegący bramki Deportivo Alaves Fernando Pacheco aż czterokrotnie musiał wyciągać piłkę z siatki!

Gola na 3:0 dla Barcy strzelił Messi, który wykorzystał niezdecydowanie jednego z obrońców, wpadł z piłką w pole karne, po czym skierował ją do siatki pomiędzy nogami bramkarza. W 63. minucie Argentyńczyk był bardzo blisko drugiego trafienia, jednak po podaniu od Suareza gwiazdora Barcelony wyręczył środkowy obrońca Alaves, Alexis.

W 65. minucie swoją szansę na gola wykorzystał Ivan Rakitić: chorwacki pomocnik dopadł do piłki wycofanej w polu karnym przez Suareza, po czym oddał piękny strzał niemal w samo okienko bramki gospodarzy.

Wynik zawodów na Estadio Mendizorrotza ustalił nie kto inny, jak Luis Suarez. W 67. minucie 30-latek skutecznie dobił uderzenie Neymara. W ten sposób snajper Barcelony zdobył swoją 18. bramkę w tym sezonie w Primera Division.

Najświeższe doniesienia z Primera Division na PilkaNożna.pl - KLIKNIJ!

Dobra nastroje piłkarzy i kibiców Barcy zmąciła sytuacja z 85. minuty gry. Wówczas w starciu z jednym z rywali bardzo groźnie wyglądającej kontuzji doznał Aleix Vidal. Prawy obrońca Blaugrany opuścił murawę na noszach, a zespół gości na skutek wykorzystanego już limitu zmian musiał zakończyć ten mecz w dziesiątkę.