UD Las Palmas Athletic Bilbao Atletico Barcelona Celta Betis Sevilla Espanyol Deportivo Alaves Granada CF Osasuna Malaga Eibar Deportivo CD Leganes Real Madryt Sociedad Sevilla FC Valencia Sporting Gijon Villarreal CF

Copa del Rey: Barcelona w ćwierćfinale!

Wydarzenia - Ligi zagraniczne - Hiszpania
Środa, 11 Styczeń 2017 23:14

Nie było niespodzianki w środowym meczu Barcelony z Athletikiem Bilbao. W rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Pucharu Króla drużyna prowadzona przez trenera Luisa Enrique na swoim stadionie wygrała 3:1 z zespołem z Kraju Basków, dzięki czemu zapewniła sobie awans do ćwierćfinału tych rozgrywek.

Real odwoła się od czerwonej kartki Ramosa - KLIKNIJ!

Rozegrany w ubiegłym tygodniu pierwszy mecz pomiędzy tymi drużynami zakończył się zwycięstwem Athletiku Bilbao, który przed własną publicznością pokonał 2:1 uważaną za faworyta Barcę. Taki rezultat na Estadio San Mames oznaczał, że w rewanżu Duma Katalonii zmuszona była do odrabiania strat, a to z kolei gwarantowało wielkie emocje.

Od samego początku środowej potyczki na Camp Nou gospodarze byli stroną wyraźnie przeważającą. Barcelona atakowała bramkę rywala, ale dość długo nie mogła otworzyć wyniku spotkania. W końcu udało się to Luisowi Suarezowi: w 35. minucie gry urugwajski snajper popisał się kapitalnym strzałem z powietrza po dośrodkowaniu Neymara. W tym momencie Blaugrana już odrobiła straty z pierwszego starcia w Bilbao.

Na początku drugiej połowy ekipa Luisa Enrique zadała przeciwnikowi drugi cios. Arbiter podyktował rzut karny dla Barcelony za faul Eneko Bovedy na Neymarze. Do ustawionej na jedenastym metrze piłki podszedł sam poszkodowany i pewnym uderzeniem podwyższył prowadzenie gospodarzy.

Drużyna trenera Ernesto Valverde nie zamierzała jednak składać broni. Zaledwie trzy minuty po bramce Neymara Athletic doprowadził do remisu w dwumeczu: w pole karne Barcy dograł Gorka Elustondo, zaś Enric Saborit celnym strzałem zmusił Jaspera Cillessena do wyjęcia piłki z siatki.

Wiele wskazywało na to, że na Camp Nou konieczne będzie rozegranie dogrywki. O to, aby mecz zakończył się po regulaminowych 90 minutach zadbał jednak Lionel Messi. W 78. minucie rywalizacji Argentyńczyk znakomicie wykonał rzut wolny, oddając strzał z chirurgiczną precyzją. Gorka Iraizoz nie miał przy tym uderzeniu absolutnie nic do powiedzenia – bramkarzowi drużyny gości pozostało jedynie wyciągnąć piłkę z siatki.

Najświeższe doniesienia z Primera Division na PilkaNożna.pl - KLIKNIJ!

Dla Messiego był to już trzeci z rzędu mecz z bramką zdobytą bezpośrednio z rzutu wolnego!

Zwycięstwo 3:1 zapewniło Barcelonie awans do ćwierćfinału Pucharu Króla. Tym samym Duma Katalonii dołączyła do Realu Sociedad, AD Alcoron, Deportivo Alaves oraz Atletico Madryt, czyli zespołów, które do tej pory wywalczyły miejsce w najlepszej ósemce rozgrywek Copa del Rey.

1/8 finału Pucharu Króla (mecz rewanżowy)

FC Barcelona – Athletic Bilbao 3:1 (1:0)

1:0 – Luis Suarez (35)

2:0 – Neymar (48, rzut karny)

2:1 – Enric Saborit (51)

3:1 – Lionel Messi (78)