Troyes RC Strasbourg Bordeaux Troyes Guingamp Lille Amiens Lyon Marsylia Monaco Montpellier Nantes Nice Paris SG Stade de Reims Rennes St. Etienne Caen Toulouse Angers

Asysta Kamila Glika przy bramce Radamela Falcao

Wydarzenia - Ligi zagraniczne - Francja
Niedziela, 13 Sierpień 2017 18:51
Pomimo gry na wyjeździe AS Monaco było absolutnym faworytem w walce z Dijon FCO. Zespół Kamila Glika nie zawiódł odnosząc zdecydowane zwycięstwo na terenie rywala.

Pozycja Glika we francuskim klubie jest bardzo mocna. Nic więc dziwnego, że w niedzielnym starciu ligowym Polak wybiegł w pierwszym składzie.

Polski defensor z bardzo dobrej strony zaprezentował się już po trzech minutach spotkania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Glik wygrał pojedynek główkowy i piłka dotarła do Radamela Falcao. Snajper AS Monaco z bardzo prostej pozycji wpakował piłkę do bramki, a Polak zaliczył asystę!

Po takim rozpoczęciu mistrzowie Francji spokojnie kontrolowali wydarzenia na murawie. Po 45 minutach gry AS Monaco ostatecznie prowadziło 3:1.

W drugiej części meczu przyjezdni wciąż kontrolowali wydarzenia na murawie, a ich zwycięstwo nie było zagrożone nawet przez sekundę. Ostatecznie piłkarze AS Monaco bez problemów zainkasowali komplet punktów wygrywając aż 4:1.