L1: Piątek dla gości - Ligi zagraniczne - Francja - Wydarzenia

L1: Piątek dla gości

Drukuj

Wydarzenia - Ligi zagraniczne - Francja
Piątek, 11 Sierpień 2017 22:55
Druga kolejka francuskiej ekstraklasy dobrze zaczęła się dla drużyn, które w piątek występowały w roli gości. Trzy punkty dopisały sobie Troyes oraz Olympique Lyon, które pokonały kolejno Niceę oraz Stade Rennes. Obie ekipy wygrały zgodnie po 2:1.

Strzelanie w piątkowy wieczór rozpoczął Adama Niane z Troyes. Napastnik gości otrzymał górne podanie od Benjamina Niveta i zdołał przelobować golkipera Nicei, wyprowadzając przyjezdnych na prowadzenie.

Miejscowi odpowiedzieli w 63. minucie. Rzut karny na gola zamienił Alessane Plea, chociaż jego intencje wyczuł golkiper gości, ale strzał piłkarza Nicei był na tyle mocny, że piłka przeszła po palcach bramkarza i wpadła do siatki.

Na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry wynik spotkania ustalił Saif-Eddine Khaoui, który precyzyjnym strzałem z 16. metrów zapewnił przyjezdnym trzy punkty.

W drugim piątkowym spotkaniu Olympique Lyon pokonał na wyjeździe Stade Rennes. W 56. minucie wynik meczu otworzył Memphis Depay, który strzałem z rzutu wolnego pokonał bramkarza gości.

W 75. minucie Holender popisał się kapitalnym dośrodkowaniem z prawego skrzydła, a jego podanie na gola zamienił po strzale głową Mariano Diaz.

Gospodarzy było stać na honorowe trafienie. W 86. minucie Benjamin Bourigeaud zmniejszył rozmiary porażki na 1:2.