Troyes RC Strasbourg Bordeaux Troyes Guingamp Lille Amiens Lyon Marsylia Monaco Montpellier Nantes Nice Paris SG Stade de Reims Rennes St. Etienne Caen Toulouse Angers

"Transfer Neymara? Piłka nożna na dobre utraciła swoją duszę"

Drukuj Email
Font Size Larger Font Smaller Font

Wydarzenia - Ligi zagraniczne - Francja
Poniedziałek, 07 Sierpień 2017 10:17
Nie milkną echa głośnego transferu Neymara do Paris Saint-Germain. Brazylijczyk przeniósł się do stolicy Francji za rekordową kwotę 222 milionów euro, co nie wszystkim się spodobało. Dość sceptycznie ten ruch ocenił legendarny piłkarz Liverpoolu John Aldridge.
Co transfer Neymara oznacza dla piłki nożnej? (fot. Łukasz Skwiot)


W swojej kolumnie w "Sunday World" Aldrige nie ukrywał rozczarowania kierunkiem, w którym zmierza współczesny futbol. Jego zdaniem, zapłacenie przez Paris Saint-Germain 222 milionów euro za Neymara jedynie potwierdziło tezę, że piłka nożna straciła swoją duszę.


"Zawsze ekscytowałem się meczami Liverpoolu i czułem wielkie emocje w momencie, kiedy zbliżał się nowy sezon. Wydarzenia ostatnich dni i transfer Neymara z Barcelony do PSG za 222 miliony euro potwierdził jedynie, że nasz ukochany sport utracił już swoją duszę.

Futbol już dawno temu stał się biznesem, ale przypadek Neymara sprawił, że wszystko to wskoczyło na nowy poziom. Dlaczego w ogóle jakikolwiek piłkarz miałby nawet rozważyć przeprowadzkę z Barcelony do Paryża? Dlaczego jakikolwiek klub miałby z kolei wykładać tak niedorzeczne pieniądze na transfer jednego zawodnika?

Z drugiej jednak strony, nie powinniśmy być zaskoczeni. W takich żyjemy czasach, że dla klubów, piłkarzy i ich agentów liczą się wyłącznie pieniądze" - napisał.

Zdaniem Aldrige'a, na Camp Nou nie spodziewali się, że ktoś będzie w stanie wyłożyć tak duże pieniądze za Neymara. "Jestem pewny, że Barcelona nie zakładała, że ktoś będzie w stanie zapłacić 222 miliony, które zostały wpisane w kontrakcie piłkarza jako klauzula odstępnego. Ruch PSG oznacza jednak, że piłka nożna nie jest już dłużej sportem, w którym swoją przewagę można udowodnić na boisku" - zakończył.

Reprezentant Brazylii związał się z paryskim klubem pięcioletnim kontraktem, na mocy którego będzie zarabiał 30 milionów euro rocznie.gar, PiłkaNożna.pl
 
Podziel się newsem

 
Wyniki
 
 
4 kolejka
 
  Więcej  
 
Tabela
 
 
4 kolejka
 
  Więcej  
 
Strzelcy
 
 
4 kolejka
 
  Więcej  
 
Wydarzenia
 
   
 
Więcej
 

W serwisie aktualnie jest: 3659 Na stronie, 20 Sezonów, 1338 Klubów, 0 Na forum, 51 Ligi polskie i zagraniczne, 16475 Zawodników, 105193 Artykułów, 8147 Rozgrywek, 177 Stadionów, 24031 Multimediów, 61770 Meczów, 0 Sędziów,

© 2007 - 2017 BY PIŁKANOŻNA TEAM

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji