Troyes RC Strasbourg Bordeaux Troyes Guingamp Lille Amiens Lyon Marsylia Monaco Montpellier Nantes Nice Paris SG Stade de Reims Rennes St. Etienne Caen Toulouse Angers

Zwycięski gol Kamila Glika!

Wydarzenia - Ligi zagraniczne - Francja
Piątek, 04 Sierpień 2017 22:51
AS Monaco udanie zainaugurowało sezon we francuskiej ekstraklasie. Drużyna Kamila Glika pokonała u siebie Tuluzę 3:2, a zwycięskiego gola zdobył właśnie reprezentant Polski!

W 7. minucie spotkania na prowadzenie wyszli goście. Tuluza bardzo sprytnie rozegrała rzut rożny: dośrodkowanie z kornera przed pole karne, gdzie był Andy Delort, który zgrał piłkę w szesnastkę do Zinedine'a Machacha, a ten mocnym strzałem zdobył pierwszego gola w meczu.

Gospodarze odpowiedzieli 22 minuty później. Świetnym dośrodkowaniem z rzutu rożnego popisał się Joao Moutinho, który dograł na głowę Jemersona, a ten mocnym strzałem doprowadził do remisu.

Siedem minut po zmianie stron kolejny cios zadali przyjezdni. Jimmy Dumraz dograł z lewego skrzydła na 18. metr do Delorta, a ten mocnym strzałem przy słupku zdobył drugą bramkę dla gości.

Radość Tuluzy nie trwała jednak długo. W 59. minucie Monaco odrobiło straty za sprawą Radamela Falcao. Kolumbijczyk idealnie wykończył dośrodkowanie Jorge i na tablicy wyników zrobiło się 2:2.

W 70. minucie gospodarze przesądzili o losach meczu. Moutinho miękko dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, piłkę delikatnie strącił głową Glik i ustalił wynik spotkania na 3:2.