Gazelec Ajaccio Bastia Bordeaux Troyes Guingamp Lille Lorient Lyon Marsylia Monaco Montpellier Nantes Nice Paris SG Stade de Reims Rennes St. Etienne Caen Toulouse Angers

Lyon zagra w europejskich pucharach

Wydarzenia - Ligi zagraniczne - Francja
Niedziela, 07 Maj 2017 19:00

Olympique Lyon zapewnił sobie udział w europejskich pucharach w sezonie 2017/18. Stało się tak dzięki wygranej 3:2 z FC Nantes w niedzielnym meczu 36. kolejki ligi francuskiej.

Troyes bliżej powrotu do Ligue 1 - KLIKNIJ!

Niedzielne spotkanie rozgrywane w Lyonie lepiej rozpoczęli goście, którzy w 19. minucie objęli prowadzenie. Wynik meczu efektownym strzałem sprzed pola karnego otworzył pomocnik Valentin Rongier.

Na kolejne gole trzeba było poczekać do drugiej połowy. A w niej piłkarze obu drużyn zafundowali kibicom ogromną dawkę emocji.

W 65. minucie faulowany w polu karnym był Nabil Fekir. Sędzia podyktował jedenastkę, a sprawiedliwość wymierzył sam poszkodowany. W ten sposób gospodarze doprowadzili do remisu.

Zaledwie pięć minut później było już 2:1 dla Lyonu. Memphis Depay dośrodkował z rzutu rożnego, a w polu karnym gości najlepiej odnalazł się rezerwowy Maxwel Cornet, który sytuacyjnym strzałem głową posłał piłkę do siatki.

Kwadrans przed końcem zmagań Nantes wyrównało stan rywalizacji. Z narożnika boiska w szesnastkę gospodarzy dośrodkował Brazylijczyk Lima, zaś kapitan Guillaume Gillet efektownym uderzeniem głową zaskoczył bramkarza Anthony'ego Lopesa.

O losach niedzielnego spotkania zdecydowała sytuacja z 80. minuty gry. Depay w polu karnym zagrał piłkę głową w kierunku Corneta, a 20-letni napastnik Lyonu popisał się pięknym strzałem z woleja. Ta bramka zapewniła drużynie gospodarzy cenne trzy punkty.

W tym meczu nie oglądaliśmy polskich piłkarzy. Maciej Rybus spędził całe spotkanie na ławce rezerwowych, natomiast Mariusz Stępiński w ogóle nie znalazł się w kadrze FC Nantes na konfrontację z Lyonem.

Najświeższe doniesienia z Ligue 1 na PilkaNożna.pl - KLIKNIJ!

Dzięki zwycięstwu nad Nantes drużyna Olympique Lyon zapewniła sobie udział w europejskich pucharach w przyszłym sezonie. Zespół prowadzony przez trenera Bruno Genesio nie zajmie na koniec rozgrywek miejsca niższego niż piąte, co oznacza, że na pewno wystąpi w eliminacjach Ligi Europy.