Troyes RC Strasbourg Bordeaux Troyes Guingamp Lille Amiens Lyon Marsylia Monaco Montpellier Nantes Nice Paris SG Stade de Reims Rennes St. Etienne Caen Toulouse Angers

PSG rozbiło Bastię i liczy się w walce o mistrzostwo

Wydarzenia - Ligi zagraniczne - Francja
Sobota, 06 Maj 2017 19:09
Paris St. Germain po ubiegłotygodniowej porażce z Nice, rozbił Bastę aż 5:0 w meczu 36. kolejki Ligue 1.

Porażka w Nicei sprawiła, że PSG jest bliskie utraty mistrzostwa Francji. Teraz już nie wszystko zależy od piłkarzy Unaia Emery'ego. Paryżanie muszą bowiem liczyć na potknięcia AS Monaco.

Dlatego też wyjątkowo ważne dla PSG było spokojne zwycięstwo nad ostatnią w tabeli Bastią. Goście przez pół godziny bronili się całkiem nieźle, ale potem stracili dwa gole w trzy minuty. Najpierw do bramki trafił Lucas Moura, a następnie Marco Verratti. Włoch strzelił gola jednak w nieelegancki sposób. Bramkarz Bastii, Jean Leca, pomagał leżącemu na murawie Blaise'owi Matuidiemu, w czasie gdy PSG wznowiło grę, a Verrattim efektownym strzałem z dystansu wykorzystał brak koncentracji bramkarza Bastii.

W drugiej połowie dwa gole strzelił Edinson Cavani, który zmarnował jeszcze rzut karny, a bramkę zdobył także Marquinhos.

PSG dzięki zwycięstwu zrównało się punktami z liderującym w tabeli AS Monaco, które ma jednak o dwa mecze rozegrane mniej. Bastia jest ostatnia, jednak wciąż ma szansę na utrzymanie się w lidze.