Troyes RC Strasbourg Bordeaux Troyes Guingamp Lille Amiens Lyon Marsylia Monaco Montpellier Nantes Nice Paris SG Stade de Reims Rennes St. Etienne Caen Toulouse Angers

Francja: Bolesna porażka PSG w Nicei!

Wydarzenia - Ligi zagraniczne - Francja
Niedziela, 30 Kwiecień 2017 23:02

To może być bardzo kosztowna porażka dla Paris Saint-Germain! W niedzielnym spotkaniu zamykającym 35. kolejkę Ligue 1 paryski zespół przegrał 1:3 z Niceą na wyjeździe, czym znacznie ograniczył swoje szanse na obronę mistrzostwa Francji.

Damien Perquis znalazł nowy klub - KLIKNIJ!

Hit 35. kolejki ligi francuskiej lepiej rozpoczęli gospodarze meczu na stadionie Allianz Riviera. W 26. minucie Nicea wyszła na prowadzenie, a piłkę do bramki strzeżonej przez Kevina Trappa skierował Mario Balotelli. Włoski napastnik oddał bardzo precyzyjny, płaski strzał sprzed linii pola karnego, po którym piłka zatrzepotała w siatce.

W ten sposób Balotelli zdobył już 14. bramkę w Ligue 1 w obecnym sezonie.

Na kolejne gole w Nicei trzeba było poczekać do drugiej połowy. Tuż po przerwie gospodarze świętowali zdobycie drugiej bramki: w 48. minucie Pereira Ricardo kapitalnie przymierzył z narożnika pola karnego, dokładnie z linii szesnastego metra. Piłka kopnięta przez Portugalczyka wylądowała w okienku bramki PSG – Trapp był bez szans!

W 64. minucie zespół prowadzony przez hiszpańskiego trenera Unaia Emery'ego wrócił do gry. Kontaktową bramkę dla Paris Saint-Germain zdobył Marquinhos. Z rzutu rożnego w pole karne dośrodkował Angel Di Maria, a piłka trafiła wprost na głowę Thiago Silvy. Brazylijski obrońca oddał strzał, ale ostatnim, który dotknął piłki zanim ta wpadła do siatki, był jego rodak Marquinhos.

Wydawało się, że obrońcy mistrzowskiego tytułu pójdą za ciosem i powalczą nie tylko o remis, ale o zwycięstwo w tym meczu. Tak się jednak nie stało: gospodarze przetrwali napór PSG, a w samej końcówce zadali jeszcze nokautujący cios.

W doliczonym czasie gry piłkę do bramki gości z Paryża skierował Anastasios Donis. 20-letni Grek celnie uderzył głową z bliskiej odległości.

Niektórym piłkarzom Paris Saint-Germain w końcowych minutach spotkania puściły nerwy, przez co zespół trenera Emery'ego musiał kończyć zawody w dziewiątkę. Najpierw boisko z czerwoną kartką opuścił Thiago Motta. Niedługo potem dołączył do niego Di Maria – sędzia odesłał Argentyńczyka do szatni po brutalnym ataku na nogi Arnauda Souqueta.

Najświeższe doniesienia z Ligue 1 na PilkaNożna.pl - KLIKNIJ!

Porażka w Nicei znacznie ogranicza szanse PSG na obronę mistrzowskiego tytułu. Trzy kolejki przed końcem sezonu zespół ze stolicy Francji ma trzy punkty straty do AS Monaco. Na dodatek aktualny lider tabeli Ligue 1 rozegra o jeden mecz więcej od swojego głównego konkurenta.