Troyes RC Strasbourg Bordeaux Troyes Guingamp Lille Amiens Lyon Marsylia Monaco Montpellier Nantes Nice Paris SG Stade de Reims Rennes St. Etienne Caen Toulouse Angers

Francja: Marsylia rozgromiła Caen

Wydarzenia - Ligi zagraniczne - Francja
Niedziela, 30 Kwiecień 2017 21:53

Ósmy z rzędu mecz bez porażki w lidze francuskiej zanotowała drużyna Olympique Marsylia. W niedzielnym spotkaniu 35. kolejki Ligue 1 zespół prowadzony przez trenera Rudiego Garcię zwyciężył aż 5:1 z SM Caen na wyjeździe. Bohaterem meczu został Florian Thauvin, który zdobył trzy bramki oraz zanotował asystę.

Damien Perquis znalazł nowy klub - KLIKNIJ!

Niedzielne zawody rozgrywane na obiekcie Stade Michel d'Ornano rozpoczęły się w sposób wymarzony dla drużyny gości. Już po niespełna 120 sekundach gry Marsylia wyszła na prowadzenie dzięki trafieniu Floriana Thauvina.

Minęły kolejne trzy minuty, a zespół OM miał już przewagę dwóch bramek: tym razem Thauvin asystował, zaś na listę strzelców wpisał się 19-letni Maxime Lopez.

W dziewiątej minucie gospodarze zdobyli kontaktową bramkę. Chorwat Ivan Santini zmusił do kapitulacji bramkarza Marsylii, doświadczonego Yohanna Pele.

To był jednak szczyt możliwości Caen w tym spotkaniu. Później gole strzelali już tylko goście z Lazurowego Wybrzeża.

Jeszcze przed przerwą Olympique zdobyło trzecią bramkę. W 27. minucie po raz drugi w tym spotkaniu na listę strzelców wpisał się pomocnik Maxime Lopez.

Druga połowa była już teatrem jednego aktora. W 63. minucie po raz kolejny bramkarza Caen zaskoczył Thauvin. Na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry 24-letni pomocnik wykorzystał podanie od Morgana Sansona, kompletując w ten sposób hat-tricka!

Najświeższe doniesienia z Ligue 1 na PilkaNożna.pl - KLIKNIJ!

Dzięki niedzielnej wygranej Olympique Marsylia wciąż jest poważnym kandydatem do reprezentowania Francji w europejskich pucharach. Po 35 rozegranych kolejkach zespół trenera Garcii zajmuje szóste miejsce w tabeli Ligue 1, ze stratą zaledwie punktu do piątego w klasyfikacji Bordeaux.