Gazelec Ajaccio Bastia Bordeaux Troyes Guingamp Lille Lorient Lyon Marsylia Monaco Montpellier Nantes Nice Paris SG Stade de Reims Rennes St. Etienne Caen Toulouse Angers

Cały mecz Glika. Monaco coraz bliżej mistrzostwa

Wydarzenia - Ligi zagraniczne - Francja
Sobota, 08 Kwiecień 2017 19:00

AS Monaco wykonało następny krok w stronę zdobycia tytułu mistrzowskiego. W sobotnim spotkaniu 32. kolejki ligi francuskiej drużyna prowadzona przez trenera Leonardo Jardima zwyciężyła 1:0 z SCO Angers na wyjeździe. Cały mecz w ekipie gości rozegrał Kamil Glik.

Kamil Glik miał udział przy bramce, która dała Monaco wyjazdową wygraną nad Angers (foto: Ł. Skwiot)

Angers w finale Pucharu Francji - KLIKNIJ!

Do sobotniej konfrontacji z Angers drużyna AS Monaco przystępowała w roli zdecydowanego faworyta. Zespół trenera Jardima w obecnym sezonie przyzwyczaił kibiców do efektownej gry i zdobywania wielu bramek, jednak tym razem nie był tak skuteczny w ofensywie. Goście zrealizowali jednak swój plan i wywieźli trzy punkty ze Stade Jean-Bouin.

Jedyny gol tego meczu padł podczas drugiej połowy rywalizacji. W 61. minucie bramkę na wagę zwycięstwa Monaco zdobył Radamel Falcao. Glik kapitalnym podaniem z własnej połowy uruchomił na skrzydle Nabila Dirara. Marokańczyk wbiegł w pole karne, zwiódł obrońcę, po czym wystawił piłkę do niepilnowanego Falcao. Kolumbijski snajper oddał precyzyjny, płaski strzał na bramkę. Dla 31-letniego napastnika był to już 17. gol w Ligue 1 w obecnym sezonie.

Najświeższe doniesienia z Ligue 1 na PilkaNożna.pl - KLIKNIJ!

Dzięki zwycięstwu nad Angers zespół Monaco umocnił się na pozycji lidera ligi francuskiej. W tej chwili drużyna Kamila Glika ma cztery punkty nad drugą w tabeli Niceą. AS Monaco rozegrało jednak o jeden mecz mniej niż wicelider rozgrywek.