Troyes RC Strasbourg Bordeaux Troyes Guingamp Lille Amiens Lyon Marsylia Monaco Montpellier Nantes Nice Paris SG Stade de Reims Rennes St. Etienne Caen Toulouse Angers

Cały mecz Glika, zwycięstwo Monaco

Wydarzenia - Ligi zagraniczne - Francja
Niedziela, 19 Marzec 2017 16:49

AS Monaco umocniło się na pozycji lidera tabeli Ligue 1. W niedzielnym spotkaniu 30. kolejki ligi francuskiej drużyna prowadzona przez trenera Leonardo Jardima zwyciężyła 3:0 z SM Caen na wyjeździe. Pełne 90 minut w zespole gości rozegrał Kamil Glik.

Defensywa Monaco kierowana przez Kamila Glika nie pozwoliła Caen na strzelenie żadnego gola (foto: Ł. Skwiot)

PSG stawia ultimatum Neymarowi - KLIKNIJ!

Do niedzielnego meczu z Caen ekipa Monaco przystępowała opromieniona wygraną z Manchesterem City i awansem do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Goście byli zdecydowanymi faworytami spotkania na Stade Michel d'Ornano i nie zawiedli oczekiwań swoich kibiców.

Wynik zawodów w Caen otworzył Kylian Mbappe – w 13. minucie 18-letni napastnik znakomicie ograł dwóch obrońców w polu karnym, po czym płaskim strzałem skierował piłkę do siatki. Asystę przy tej bramce zanotował Valere Germain.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy Monaco powiększyło przewagę nad drużyną gospodarzy i po raz kolejny ogromny udział przy golu miał rewelacyjny Mbappe. W 49. minucie nastolatek przeprowadził dynamiczny rajd, który zakończył się dopiero po faulu Damiena Da Silvy w polu karnym. Arbiter podyktował w tej sytuacji jedenastkę, a pewnym egzekutorem stałego fragmentu gry okazał się Fabinho. Dla Brazylijczyka to już ósmy gol w Ligue 1 w obecnym sezonie.

Rezultat meczu na 3:0 dla gości ustalił w 81. minucie Kylian Mbappe. Nastoletni napastnik AS Monaco celnie uderzył piłkę głową po precyzyjnym dośrodkowaniu Joao Moutinho.

Całe spotkanie na środku defensywy Monaco rozegrał Kamil Glik. Dla reprezentanta Polski był to 29. występ w lidze francuskiej w kampanii 2016/17.

Najświeższe doniesienia z Ligue 1 na PilkaNożna.pl - KLIKNIJ!

Dzięki niedzielnej wygranej AS Monaco umocniło się na pierwszym miejscu w tabeli ligi francuskiej. W tej chwili drużyna trenera Jardima ma sześć punktów przewagi nad Paris Saint-Germain. Należy jednak podkreślić, że zespół z Paryża swój mecz w 30. kolejce rozegra dopiero dziś wieczorem.