Troyes RC Strasbourg Bordeaux Troyes Guingamp Lille Amiens Lyon Marsylia Monaco Montpellier Nantes Nice Paris SG Stade de Reims Rennes St. Etienne Caen Toulouse Angers

Bordeaux wraca na zwycięską ścieżkę

Wydarzenia - Ligi zagraniczne - Francja
Sobota, 18 Marzec 2017 21:56
Girondins Bordeaux pokonało dzisiaj przed własną publicznością Montpellier aż 5:1. Piłkarze trenera Gourvenneca wrócili na ścieżkę zwycięstw po dwóch spotkaniach bez kompletu punktów. Cały mecz w barwach Żyrondystów rozegrał Igor Lewczuk.

Gospodarze objęli prowadzenie w 25. minucie. Contento zagrał na wolne pole do Diego Rolana, który minął Pionniera i ze spokojem skierował piłkę do siatki.

Cztery minuty później miejscowi podwyższyli prowadzenie. Duży błąd w wyprowadzeniu piłki popełnili defensorzy gości, piłkę przejął Younousse Sankhare, który strzałem z linii pola karnego wpakował futbolówkę do bramki.

Nie minęły kolejne trzy minuty, a już było 3:0. Do rzutu karnego podszedł Valentin Vada i pewnie uderzył w lewy róg bramki, kompletnie myląc golkipera przyjezdnych.

Po zmianie stron Montpellier odzyskało wiarę w odwrócenie wyniku. Rzut karny na gola zamienił Ryad Boudebouz i wlał nadzieje w serca kibiców gości, że jeszcze nie wszystko stracone.

W 76. minucie Bordeaux zadało czwarty cios. Po raz kolejny na listę strzelców wpisał się Rolan, który wykorzystał dośrodkowanie z prawego skrzydła Sabaly'ego. Wynik w doliczonym czasie gry ustalił Malcom.