Gazelec Ajaccio Bastia Bordeaux Troyes Guingamp Lille Lorient Lyon Marsylia Monaco Montpellier Nantes Nice Paris SG Stade de Reims Rennes St. Etienne Caen Toulouse Angers

Bez goli w Lille. Nieskuteczny Olympique

Wydarzenia - Ligi zagraniczne - Francja
Piątek, 17 Marzec 2017 22:50
Festiwal nieskuteczności obejrzeli w Lille francuscy kibice. Gola pomimo wielu okazji nie potrafili strzelić ani gospodarze, ani Olympique Marsylia.
Na Stade Pierre-Mauroy goli dziś nie było.

Choć spotkanie 30. kolejki Ligue 1 było jednym z nudniejszych i spokojniejszych, to jednak obie drużyny stworzyły sobie kilka okazji. Bohaterami okazali się jednak bramkarze.

Tuż przed przerwą Yoann Pele ekwilibrystyczną interwencją odbił piłkę po centrze najlepszego w drużynie gospodarzy Nicolasa de Preville'a i rykoszecie od jednego z kolegów. Już w drugiej połowie czujnością i refleksem dwukrotnie wykazał się Vincent Enyeama, który obronił m.in. niebezpieczne uderzenie Remy'ego Cabelli.

Prawdziwie fantastyczną interwencję kibice w Lille zobaczyli na pięć minut przed końcem podstawowego czasu gry. Yves Bissouma znakomicie dośrodkował do Edera, a mistrz Europy w sytuacji sam na sam główkował z sześciu metrów. Pomimo tak małej odległości, Pele kapitalnie sparował piłkę na poprzeczkę.

Dzięki bramkarzom mecz zakończył się wynikiem 0:0.

Tylko jednego gola zobaczyli widzowie innego piątkowego meczu, w którym Metz pokonało Bastię 1:0 po samobójczym trafieniu Gillesa Cioniego.