Troyes RC Strasbourg Bordeaux Troyes Guingamp Lille Amiens Lyon Marsylia Monaco Montpellier Nantes Nice Paris SG Stade de Reims Rennes St. Etienne Caen Toulouse Angers

PSG uratowało w końcówce zwycięstwo

Wydarzenia - Ligi zagraniczne - Francja
Sobota, 04 Marzec 2017 18:51
Piłkarze Paris Saint-Germain pokonali u siebie Nancy 1:0 po golu Edinsona Cavaniego. 45 minut w barwach mistrzów Francji rozegrał Grzegorz Krychowiak.

Zdecydowanym faworytem tego spotkania byli piłkarze ze stolicy Francji, jednak to goście stworzyli pierwszą okazję. W 15. minucie błąd popełnił Guedes, piłkę przejął Maouassa i huknął zza pola karnego, ale dobrą interwencją popisał się Trapp. Kilka minut później z dystansu uderzał Javier Pastore, ale na jego drodze stanął Czernik.

Trzy minuty przed przerwą dobrą okazję zmarnowali paryżanie. Edinson Cavani dograł na dalszy słupek do Guedesa, ale ten z bardzo ostrego kąta trafił tylko w boczną siatkę. Chwilę później z prawego skrzydła dośrodkował Lucas Moura, piłkę do własnej siatki wpakował jeden z piłkarzy Nancy, ale sędzia uznał, że futbolówka wcześniej opuściła plac gry i wskazał na aut bramkowy.

Po zmianie stron paryżanie nie ustawali w atakach, a trener Unai Emery postanowił ściągnąć z boiska Krychowiaka. W 52. minucie przed świetną szansą stanął Cavani, który otrzymał kapitalne dośrodkowanie od Guedesa, ale Urugwajczyk chybił celu z trzech metrów. Chwilę później oko w oko z Czernikiem stanął Aurier, ale górą z tego pojedynku wyszedł golkiper gości.

PSG gniotło, ale to przyjezdni mieli świetną okazję w 77. minucie. Busin wpadł w pole karne i próbował pokonać Trappa po krótkim rogu, ale trafił tylko w słupek.

Kluczowa dla losów rywalizacji okazała się 80. minuta. Aurier został sfaulowany w polu karnym przez Muratoriego, do jedenastki podszedł Cavani i pewnym strzałem zapewnił mistrzom Francji trzy punkty.