Troyes RC Strasbourg Bordeaux Troyes Guingamp Lille Amiens Lyon Marsylia Monaco Montpellier Nantes Nice Paris SG Stade de Reims Rennes St. Etienne Caen Toulouse Angers

Francja: Awans Bordeaux, cały mecz Lewczuka

Wydarzenia - Ligi zagraniczne - Francja
Środa, 11 Styczeń 2017 20:41

Girondins de Bordeaux zostało trzecim półfinalistą Pucharu Ligi Francuskiej. W środowym meczu ćwierćfinałowym tych rozgrywek drużyna prowadzona przez trenera Jocelyna Gourvenneca na swoim stadionie wygrała 3:2 z Guingamp, dzięki czemu awansowała do kolejnego etapu turnieju. Całe spotkanie w zespole gospodarzy rozegrał Igor Lewczuk.

Najświeższe doniesienia z Ligue 1 na PilkaNożna.pl - KLIKNIJ!

Środowa potyczka na stadionie Matmut Atlantique rozpoczęła się znakomicie dla drużyny gości. W 12. minucie spotkania napastnik Sloan Privat uciekł w polu karnym pilnującemu go Igorowi Lewczukowi i uderzeniem głową posłał piłkę do bramki Bordeaux. Asystę z rzutu rożnego zanotował doświadczony Thibault Giresse.

Gospodarze zdołali jednak jeszcze przed przerwą wyjść na prowadzenie. W 16. minucie gry do remisu doprowadził 20-letni Francois Kamano, zaś 20 minut później zrobiło się 2:1 dla Bordeaux po trafieniu Gaetana Laborde.

Po przerwie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył napastnik Laborde i wydawało się, że tym samym emocje dobiegły końca. Goście z Guingamp walczyli jednak do końca, co zaowocowało kontaktowym golem rezerwowego Nicolasa Benezeta, strzelonym na dwie minuty przed upływem regulaminowego czasu gry.

Podział w szatni PSG. Większość drużyny stoi murem za Cavanim - KLIKNIJ!

Ostatecznie jednak Bordeaux utrzymało korzystny rezultat do końca, dzięki czemu awansowało do półfinału Pucharu Ligi Francuskiej. Udział w 1/ 2 finału tych rozgrywek już wcześniej zapewniły sobie drużyny Nancy oraz AS Monaco. Grono półfinalistów uzupełni zwycięzca rywalizacji pomiędzy Paris Saint-Germain a FC Metz.