Gazelec Ajaccio Bastia Bordeaux Troyes Guingamp Lille Lorient Lyon Marsylia Monaco Montpellier Nantes Nice Paris SG Stade de Reims Rennes St. Etienne Caen Toulouse Angers

Lyon gra jak z nut, Rybus siedzi na ławce

Wydarzenia - Ligi zagraniczne - Francja
Niedziela, 08 Styczeń 2017 22:55
Bardzo jednostronny mecz oglądali w niedzielę kibice, którzy zasiedli na Parc Olympique Lyonnais. Tamtejsza drużyna rozbiła Montpellier HSC - niestety bez udziału Macieja Rybusa.

Sytuacja Macieja Rybusa w OL nie jest najlepsza

Polski pomocnik, mogący też występować w obronie, nieczęsto łapie się do pierwszego składu OL. Dzisiaj też zasiadł na ławce, ale mógł być chociaż trochę zadowolony. Jego koledzy na boisku ruszyli z kopyta. Po dziewięciu minutach na tablicy wyników wyświetlało się 2:0. Autorami trafień byli Alexandre Lacazette i Mouctar Diakhaby.

Najświeższe doniesienia z Ligue 1 na PilkaNożna.pl - KLIKNIJ!

Gospodarze w premierowej części meczu przewagę mieli ogromną. Tuż przed przerwą potwierdzili to raz jeszcze. W 41. minucie znakomitym lobem popisał się Nabil Fekir. Po zmianie stron wcale nie zamierzali się zatrzymywać, czego dowodem były kolejne sytuacje i trafienia. Swoje kilka minut miał pomocnik Maxwel Cornet. To właśnie on najpierw podwyższył prowadzenie, a potem ustalił wynik na 5:0 dla Lyonu.

Rybus na ławce rezerwowych mógł tylko oklaskiwać kolegów, którzy z łatwością awansowali do 1/16 finału Pucharu Francji.

Olympique Lyon - Montpellier HSC 5:0 (3:0)
1:0 - Lacazette (4')
2:0 - Diakhaby (9')
3:0 - Fekir (42')
4:0 - Cornet (71')
5:0 - Cornet (74')