Belgia: Kolejna bramka Teodorczyka!

Wydarzenia - Ligi zagraniczne - Belgia
Niedziela, 19 Luty 2017 20:43

Łukasz Teodorczyk zdobył już 18. bramkę w lidze belgijskiej w obecnym sezonie! Polak wpisał się na listę strzelców w niedzielnym spotkaniu 27. kolejki rozgrywek, w którym Anderlecht Bruksela wygrał 4:1 na wyjeździe z Oostende.

W niedzielę Łukasz Teodorczyk zdobył swoją 18. bramkę w lidze belgijskiej! (foto: Ł. Skwiot)

Anderlecht zwolnił trenera Rene Weilera - KLIKNIJ!

Niedzielne spotkanie rozgrywane na Versluys Arena rozpoczęło się znakomicie dla gości. Już w drugiej minucie Anderlecht objął prowadzenie po strzale Sofiane Hanniego.

Gospodarze zdołali doprowadzić do remisu w 24. minucie gry. Rzut karny na gola zamienił 19-letni napastnik Landry Dimata.

Po przerwie goście z Brukseli nie pozostawili złudzeń, komu należą się trzy punkty w tym spotkaniu. W 67. minucie bramkę na 2:1 dla Anderlechtu zdobył Youri Tielemans. Zaledwie 120 sekund później 19-letni pomocnik po raz kolejny wpisał się na listę strzelców.

Rezultat meczu na 4:1 dla Anderlechtu ustalił Łukasz Teodorczyk. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry polski napastnik popisał się znakomitym uderzeniem z powietrza: Teodorczyk kopnął piłkę bardzo mocno z woleja, nie dając bramkarzowi Oostende żadnych szans na skuteczną interwencję.

Dla Łukasza Teodorczyka był to już 18. gol w tym sezonie w lidze belgijskiej. Reprezentant Polski umocnił się na pozycji lidera najlepszych snajperów rozgrywek!