Wygrana Anderlechtu, Teodorczyk z asystą

Wydarzenia - Ligi zagraniczne - Belgia
Niedziela, 12 Luty 2017 16:29

Anderlecht Bruksela przed własną publicznością wygrał 4:2 z SV Zulte Waregem w hicie 26. kolejki ligi belgijskiej. Asystę przy jednej z bramek dla drużyny gospodarzy zanotował Łukasz Teodorczyk.

W niedzielnym meczu przeciwko Zulte Łukasz Teodorczyk gola nie strzelił, ale nadal pozostaje liderem klasyfikacji najlepszych snajperów ligi belgijskiej (foto: Ł. Skwiot)

Anderlecht Bruksela z Superpucharem Belgii - KLIKNIJ!

Niedzielne zawody w Brukseli rozpoczęły się znakomicie dla drużyny gości. Już w drugiej minucie Zulte wyszło na prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Senegalczyk M'Baye Leye.

Anderlecht zdołał jednak szybko otrząsnąć się po straconym golu i jeszcze przed przerwą wypracował sobie przewagę. W 22. minucie do wyrównania doprowadził Sofiane Hanni, natomiast w końcówce pierwszej połowy piłkę do bramki gości skierował Massimo Bruno.

Tuż po zmianie stron kibice zespołu gospodarzy świętowali trzeciego gola. W 46. minucie gry Łukasz Teodorczyk znakomicie podał do wbiegającego w pole karne Youriego Tielemansa, a 19-letni pomocnik nie zmarnował świetnej okazji i podwyższył prowadzenie Anderlechtu.

Zulte Waregem walczyło jednak do końca o uniknięcie porażki w Brukseli. W 53. minucie kontaktową bramkę dla drużyny gości zdobył Leye – doświadczony napastnik wykorzystał rzut karny, strzelając w ten sposób swojego drugiego gola w tym spotkaniu.

W końcówce zawodów szanse na kolejne bramki mieli gospodarze. Doskonałą okazję na gola zmarnował w 81. minucie Teodorczyk, który z odległości trzech metrów trafił wprost w bramkarza!

Skuteczniejszy okazał się za to Alexandru Chipciu. Rumuński pomocnik w pierwszej minucie doliczonego czasu gry posłał piłkę do bramki gości, ustalając tym samym rezultat meczu na 4:2 dla Anderlechtu.