Arsenal Huddersfield Town FC AFC BNournemouth Chelsea Londyn Crystal Palace Everton Queens Park Rangers Hull City Liverpool Manchester City Manchester United Newcastle United Leicester Brighton Stoke City Southampton Swansea City Tottenham Hotspur West Bromwich Albion West Ham United

Grad goli na inaugurację Premier League

Wydarzenia - Ligi zagraniczne - Anglia
Piątek, 11 Sierpień 2017 22:44
Prawdziwy rollercoaster zafundowali swoim kibicom piłkarze Arsenalu Londyn na inaugurację Premier League 2017-18. Kanonierzy w pierwszym spotkaniu nowego sezonu pokonali przed własną publicznością Leicester City 4:3.

Szumne zapowiedzi, kolejne miliony wydane na transfery, starzy faworyci - tak w skrócie można opisać to, co towarzyszyło rozgrywkom Premier League w ostatnich dniach. W końcu w opinii wielu do gry wraca najlepsza liga na świecie, więc kibice mieli prawa spodziewać się kapitalnego otwarcia.

Fani, którzy w piątkowy wieczór przyszli na Emirates Stadium, a także ci, którzy obejrzeli spotkanie w telewizji na pewno nie pożałowali poświęconych niecałych dwóch godzin na spektakl, jaki stworzyli Kanonierzy z Lisami.

Niecałe 120 sekund czekali kibice na pierwszego gola w nowym sezonie. Autorem trafienia okazał się Alexandre Lacazette, czyli czwarty najdroższy piłkarz, jaki przed rozgrywkami trafił do angielskiej ekstraklasy. Francuz wykorzystał dośrodkowanie Mohameda Eleny'ego i wyprowadził Kanonierów na prowadzenie.

Na odpowiedź Lisów nie trzeba było długo czekać, bo mistrzowie Anglii sprzed roku doprowadzili do remisu już w piątej minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę spod linii końcowej zgrał Harry Maguire, a w polu bramkowym pojedynek główkowy wygrał Shinji Okazaki i strzelił gola na 1:1.

W 29. minucie Leicester zadało kolejny cios. Świetnym dośrodkowaniem z lewego skrzydła popisał się Marc Albrighton, który zagrał piłkę pomiędzy linię obrony, a bramkarza do Jamiego Vardy'ego, a ten nie dał szans Petrowi Cechowi i wyprowadził gości na prowadzenie.

Kiedy wydawało się, że oba zespoły będą schodziły na przerwę przy prowadzeniu przyjezdnych, przebudzili się ponownie gospodarze. Sead Kolasinac otrzymał piłkę w polu karnym, wyprowadził na czystą pozycję Danny'ego Welbecka, a ten tylko dopełnił formalności.

W drugiej połowie po raz drugi prowadzenie objęli przyjezdni. Riyad Mahrez dośrodkował z rzutu rożnego, najwyżej do piłki w polu karnym wyskoczył Vardy, który precyzyjnym strzałem przy dalszym słupku zdobył gola na 3:2.

Arsene Wenger po straconym golu postanowił dokonać trzech zmian. Najpierw w 67. minucie wpuścił Aarona Ramseya i Oliviera Giroud, a osiem minut później na murawie zameldował się Theo Walcott. Okazało się, że francuski menedżer miał świetnego nosa wprowadzając pierwszych dwóch.

Ramsey wyprowadził Arsenal na prowadzenie w 83. minucie. Granit Xhaka miękko podał w pole karne do Walijczyka, a ten mocnym strzałem nie dał szans golkiperowi gości. i doprowadził do remisu 3:3.

Ostatnie słowo należało do Kanonierów. Dwie minuty po golu Ramseya Kanonierzy zadali decydujący cios - Xhaka dośrodkował z prawej strony do Giroud, a ten mocnym strzałem głową zapewnił gospodarzom trzy punkty.