Arsenal Huddersfield Town FC AFC BNournemouth Chelsea Londyn Crystal Palace Everton Queens Park Rangers Hull City Liverpool Manchester City Manchester United Newcastle United Leicester Brighton Stoke City Southampton Swansea City Tottenham Hotspur West Bromwich Albion West Ham United

Arsenal goni Liverpool

Wydarzenia - Ligi zagraniczne - Anglia
Wtorek, 16 Maj 2017 22:39
W zaległym meczu 34. kolejki Premier League Arsenal Londyn pokonał przed własną publicznością Sunderland 2:0, a oba gole zdobył Alexis Sanchez.

Od pierwszych minut zarysowała się przewaga Kanonierów. Już w pierwszym kwadransie londyńczycy stworzyli dwie okazje, jednak ani Olivier Giroud, ani Hector Bellerin nie potrafili pokonać bramkarza gości. Przyjezdni odpowiedzieli za sprawą Didiera Ndonga i Jermaina Defoe, ale oni również nie znaleźli recepty na Petra Cecha.

Kibice na Emirates Stadium obejrzeli gole dopiero po przerwie. W 72. minucie kapitalne podanie w pole karne otrzymał Mesut Oezil, który dograł na trzeci metr do Sancheza, a ten tylko dopełnił formalności i wpakował piłkę do siatki.

Reprezentant Chile ustalił wynik dziewięć minut później. Po dośrodkowaniu z prawej strony strzał oddał Giroud, ale piłkę zdołał odbić golkiper gości, jednak wobec dobitki Sancheza był już bezradny.

Arsenal wskoczył na piąte miejsce i nie zamierza odpuszczać Liverpoolowi, do którego traci jeden punkt. W ostatniej kolejce Kanonierzy zagrają z Evertonem, a The Reds z Middlesbrough.