Arsenal Aston Villa AFC BNournemouth Chelsea Londyn Crystal Palace Everton Queens Park Rangers Hull City Liverpool Manchester City Manchester United Newcastle United Leicester Sunderland Stoke City Southampton Swansea City Tottenham Hotspur West Bromwich Albion West Ham United

Grosicki i Hull City spadli z Premier League

Wydarzenia - Ligi zagraniczne - Anglia
Niedziela, 14 Maj 2017 15:33
Kamil Grosicki i jego Hull City żegnają się z Premier League. Popularne "Tygrysy" w meczu ostatniej szansy zostały rozbite na Selhurst Park przez Crystal Palace (0:4) i straciły nawet matematyczne szanse na uniknięcie degradacji.
Kamil Grosicki nie pomógł Hull w walce o utrzymanie w Premier League (fot. Łukasz Skwiot)

Hull po porażce z Sunderlandem podczas minionej kolejki, bardzo skomplikowało swoją sytuację w ligowej tabeli. Ta stała się jeszcze bardziej dramatyczna po sobotniej wygranej Swansea City na Stadium of Light. Wszystkie te rozstrzygnięcia oznaczały, że klęska w Londynie będzie równoznacza ze spadkiem podopiecznych Marco Silvy z ligi.

Mecz rozpoczął się dla Hull w najgorszy z możliwych sposobów, ponieważ już w trzeciej minucie na listę strzelców wpisał się Wilfried Zaha i Palace wyszło na prowadzenie. Kiedy jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższył Christian Benteke, który popisał się celnym uderzeniem głową, było już jasne, że gościom będzie niezwykle ciężko uciec spod topora.

Grosicki i spółka próbowali w drugiej połowie atakować, ale bezskutecznie. Kiedy goście rzucili już wszystko na szalę i ruszyli do ostatniej szarży, zapominając o defensywie, zostali w końcówce skarceni. W 85. minucie rzut karny pewnie wykorzystał Luka Milivojević, a kilka chwil później wynik spotkania ustalił Patrick van Aanholt, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem.

Porażka 0:4 sprawiła, że na kolejkę przed końcem Hull ma już cztery punkty straty do Swansea i w kolejnym sezonie będzie występować za zapleczu Premier League.

Takie rozstrzygnięcie stawia pod sporym znakiem zapytania dalszą grę w ekipie "Tygrysów" Kamila Grosickiego. Polak zawsze marzył o grze w lidze angielskiej, jednak na pewno nie chodziło mu o Championship. W ostatnich tygodniach sporo mówiło się o zainteresowaniu skrzydłowym ze strony Newcastle United i niewykluczone, że właśnie do tego klubu "Grosik" przeniesie się w lecie.

Oprócz Hull, z elitą żegnają się piłkarze Middlesbrough i Sunderlandu.