Arsenal Huddersfield Town FC AFC BNournemouth Chelsea Londyn Crystal Palace Everton Queens Park Rangers Hull City Liverpool Manchester City Manchester United Newcastle United Leicester Brighton Stoke City Southampton Swansea City Tottenham Hotspur West Bromwich Albion West Ham United

Męczarnie Arsenalu. Oezil bohaterem

Wydarzenia - Ligi zagraniczne - Anglia
Poniedziałek, 17 Kwiecień 2017 22:51
Middlesbrough przegrało u siebie z Arsenalem 1:2 w meczu 33. kolejki Premier League.

Walczący o grę w europejskich pucharach londyńczycy przyjechali do Middlesbrough osłabieni brakiem Davida Ospiny, Lucasa Pereza, Santiago Cazorli, a przede wszystkim Laurenta Koscielnego. Mimo tego byli wyraźnym faworytem w spotkaniu z rywalem, który nie potrafi wygrać ligowego spotkania od 14 kolejek.

Arsenal długo męczył się z Middlesbrough. Warto jednak było czekać do końcówki pierwszej połowy. W 42. minucie bowiem Alexis Sanchez fantastycznym strzałem z rzutu wolnego zdobył pierwszą bramkę.

Middlesbrough wyrównało w drugiej części gry, gdy Alvaro Negredo wykorzystał idealne dośrodkowanie Stewarta Downinga. Decydującego gola strzelił Mesut Oezil wykończywszy zespołową akcję. Zwycięski gol był 3001. bramką zdobytą przez Arsenal na wyjeździe w historii jego występów ligowych.

Arsenal zwyciężywszy na boisku przedostatniego w tabeli Middlesbrough, dogonił Everton znajdujący się na szóstej pozycji. Liverpoolczycy rozegrali jednak o dwa spotkania więcej.