Arsenal Huddersfield Town FC AFC BNournemouth Chelsea Londyn Crystal Palace Everton Queens Park Rangers Hull City Liverpool Manchester City Manchester United Newcastle United Leicester Brighton Stoke City Southampton Swansea City Tottenham Hotspur West Bromwich Albion West Ham United

Remis w starciu City z Liverpoolem

Wydarzenia - Ligi zagraniczne - Anglia
Niedziela, 19 Marzec 2017 21:45

Podział punktów w szlagierze 29. kolejki ligi angielskiej. W niedzielnym spotkaniu rozegranym na Etihad Stadium Manchester City zremisował 1:1 z Liverpoolem.

Drużyna Pepa Guardioli nie zdołała pokonać Liverpoolu na swoim stadionie (foto: Ł. Skwiot)

Kiedy Paul Pogba wróci na boisko? - KLIKNIJ!

Gole w niedzielnym hicie Premier League padały tylko w trakcie drugiej połowy rywalizacji. Od 51. minuty z prowadzenia cieszyli się goście, a bramkę dla Liverpoolu zdobył James Milner. Kapitan The Reds pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Gaela Clichy'ego na Roberto Firmino.

Zespół prowadzony przez Pepa Guardiolę potrzebował 18 minut na odrobienie strat. Gola na wagę remisu strzelił dla Manchesteru City Sergio Aguero – argentyński napastnik z bliskiej odległości posłał piłkę do siatki po kapitalnym podaniu ze skrzydła od Kevina De Bruyne. Dla Aguero było to 13. trafienie w Premier League w tym sezonie.

Podział punktów w niedzielnym spotkania obydwu zespołom znacznie utrudnia walkę o mistrzostwo Anglii. Manchester City zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli, tracąc już 12 punktów do prowadzącej Chelsea. Z kolei drużyna Juergena Kloppa jest w ligowej klasyfikacji tuż za The Citizens, ze stratą do lidera wynoszącą 13 „oczek”.

Najświeższe doniesienia z Premier League na PilkaNożna.pl - KLIKNIJ!

W innym z niedzielnych spotkań 29. kolejki Premier League wicelider rozgrywek, Tottenham Hotspur, przed własną publicznością wygrał 2:1 z Southampton.