Arsenal Aston Villa AFC BNournemouth Chelsea Londyn Crystal Palace Everton Queens Park Rangers Hull City Liverpool Manchester City Manchester United Newcastle United Leicester Sunderland Stoke City Southampton Swansea City Tottenham Hotspur West Bromwich Albion West Ham United

Pewna wygrana Manchesteru nad Boro

Wydarzenia - Ligi zagraniczne - Anglia
Niedziela, 19 Marzec 2017 15:00
Manchester United po wielu tygodniach w końcu zdołał złamać barierę szóstego miejsca w tabeli Premier League. Czerwone Diabły pokonały na wyjeździe Middlesbrough (3:1) i awansowały na piątą lokatę.
Jose Mourinho mógł się cieszyć ze zwycięstwa swojej drużyny

Gospodarze przystąpili do meczu z Manchesterem po tym jak ze swoim stanowiskiem pożegnał się Aitor Karanka. Menedżer, który wprowadził zespół z powrotem do Premier League, stracił zaufanie swoich szefów i przed kilkoma dniami pożegnał się ze stanowiskiem. Można było się zastanawiać, czy taka zmiana pomoże Middlesbrough, czy jednak w starciu z dużo wyżej notowanym przeciwnikiem nie będzie miało to większego znaczenia.

Podopieczni Jose Mourinho nie zamierzali czekać, by przekonać się o efekcie "nowej miotły" na Riverside Stadium i od początku ruszyli do ataku. W składzie gości zabrakło kontuzjowanego Paula Pogby i zawieszonego Zlatana Ibrahimovicia, jednak dzięki temu odpowiedzialność rozłożyła się na innych zawodników i jak się okazało, już w 30. minucie przyniosło to efekt w postaci gola.

Dobrym dośrodkowaniem ze skrzydła popisał się Ashley Young, a w polu karnym gospodarzy znalazł się Marouane Fallaini, który celnym uderzeniem głową pokonał bramkarza.

Manchester United był zespołem lepszym i kontrolował przebieg wydarzeń na boisku. Przewaga gości została w drugiej połowie udokumentowana kolejnym golem. W 62. minucie trochę miejsca przed polem karnym Boro otrzymał Jesse Lingard, który nie zastanawiając się zbyt długo uderzył z dystansu, trafiając idealnie w okienko bramki Victora Valdesa. Bramkarz Middlesbrough nie miał w tej sytuacji nic do powiedzenia.

Gospodarze walczyli do końca, choćby o gola honorowego i swojego celu dopięli. Na niespełna kwadrans przed końcem w polu karnym United znalazł się Rudy Gestede, który dał swojej drużynie nadzieję na zdobycz punktową.

Ostatnie słowa na Riverside Stadium należało ostatecznie do gości, a konkretnie do Antonio Valencii, który już w doliczonym czasie gry przypieczętował zwycięstwo swojej drużyny.