Arsenal Huddersfield Town FC AFC BNournemouth Chelsea Londyn Crystal Palace Everton Queens Park Rangers Hull City Liverpool Manchester City Manchester United Newcastle United Leicester Brighton Stoke City Southampton Swansea City Tottenham Hotspur West Bromwich Albion West Ham United

Leicester City wygrywa w Londynie

Wydarzenia - Ligi zagraniczne - Anglia
Sobota, 18 Marzec 2017 21:55

Trwa dobra passa Leicester City. Lisy odniosły trzecie z rzędu zwycięstwo w Premier League – w sobotnim spotkaniu 29. kolejki tych rozgrywek mistrzowie Anglii z poprzedniego sezonu wygrali 3:2 z West Hamem na wyjeździe.

Ibrahimović wróci na boisko już w październiku? - KLIKNIJ!

Początek sobotniej potyczki na Stadionie Olimpijskim w Londynie należał zdecydowanie do zespołu gości. Już w piątej minucie Leicester wyszło na prowadzenie – Riyad Mahrez wykonał mocne dośrodkowanie w pole karne, jednak kopniętej przez niego piłki nie dotknął już żaden z piłkarzy. To najwyraźniej zdezorientowało bramkarza Darrena Randolpha, który po chwili musiał wyciągać piłkę z siatki.

Minęło zaledwie 120 sekund, a Lisy prowadziły już 2:0. Po pomysłowo rozegranym rzucie wolnym Marc Albrighton fantastycznie, zewnętrzną częścią stopy, dośrodkował w szesnastkę West Hamu. Tam najwyżej wyskoczył do piłki obrońca Robert Huth i strzałem głową z bliskiej odległości zdobył bramkę.

Po dwóch mocnych ciosach na samym początku spotkania gospodarze potrzebowali trochę czasu na opanowanie sytuacji. W 20. minucie Młoty wróciły do gry: kontaktowego gola bezpośrednio z rzutu wolnego strzelił Argentyńczyk Manuel Lanzini.

Tymczasem jeszcze przed przerwą goście zdobyli trzecią bramkę! Po dośrodkowaniu z narożnika boiska w polu karnym West Hamu najlepiej odnalazł się Jamie Vardy i mocnym strzałem z odległości kilku metrów skierował piłkę do siatki.

Po przerwie zespół prowadzony przez menedżera Slavena Bilicia ruszył do odrabiania strat. West Ham stać jednak było tylko na drugiego gola. W 63. minucie gry drużyna gospodarzy wykonywała rzut rożny. Zacentrowana piłka trafiła na głowę Carrolla, ten zaś błyskawicznie zgrał ją do Andre Ayewa. Pochodzący z Ghany pomocnik nie zmarnował dobrej okazji i zmusił Kaspera Schmeichela do kapitulacji.

Najświeższe doniesienia z Premier League na PilkaNożna.pl - KLIKNIJ!

Więcej goli kibice zgromadzeni na Stadionie Olimpijskim w Londynie już nie zobaczyli. Ostatecznie Leicester City pokonało 3:2 West Ham United. Dla obrońców mistrzowskiego tytułu to już trzecie z rzędu zwycięstwo w lidze angielskiej.