Arsenal Aston Villa AFC BNournemouth Chelsea Londyn Crystal Palace Everton Queens Park Rangers Hull City Liverpool Manchester City Manchester United Newcastle United Leicester Sunderland Stoke City Southampton Swansea City Tottenham Hotspur West Bromwich Albion West Ham United

Boruc lepszy w "polskim" meczu

Wydarzenia - Ligi zagraniczne - Anglia
Sobota, 18 Marzec 2017 20:23
Bournemouth postawiło kolejny wielki krok w stronę utrzymania w Premier League. Zespół Artura Boruca pokonał przed własną publicznością Swansea Łukasza Fabiańskiego 2:0. Polscy bramkarze rozegrali całe spotkanie.

W 23. minucie groźnie się zrobiło pod bramką Wisienek. Gylfi Sigurdsson dośrodkował z rzutu rożnego, piłka odbiła się od Joshuy Kinga, który był blisko samobójczego trafienia, ale na jego szczęścia futbolówka minimalnie przeszła obok słupka.

Osiem minut później gospodarze zdobyli pierwszą bramkę. Tym razem King napędzał akcję ofensywną miejscowych, podał do Marca Pugha, który odegrał do Benika Afobe, a ten zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, piłka po drodze jeszcze odbiła się od Mawsona, kompletnie dezorientując Fabiańskiego i wpadła do siatki.

W 36. minucie przyjezdni mogli doprowadzić do remisu. Ayew dograł z prawego skrzydła do Sigurdssona, ten huknął, ale futbolówka otarła się o jednego z defensorów Bournemouth i wyszła na rzut rożny, minimalnie przechodząc obok słupka.

Po zmianie stron próbkę umiejętności zaprezentował Fabiański. Golkiper Swansea świetnie odbił strzał Goslinga z 22. metrów i uratował swój zespół przed stratą drugiego gola.

Polak był za to bezradny w 72. minucie. Wisienki przeprowadziły kapitalny kontratak, King dograł w pole karne do Afobe, a ten ograł Mawsona i mocnym strzałem od słupka pokonał Fabiańskiego, ustalając wynik na 2:0.