Arsenal Huddersfield Town FC AFC BNournemouth Chelsea Londyn Crystal Palace Everton Queens Park Rangers Hull City Liverpool Manchester City Manchester United Newcastle United Leicester Brighton Stoke City Southampton Swansea City Tottenham Hotspur West Bromwich Albion West Ham United

Chelsea coraz bliżej mistrzostwa Anglii

Wydarzenia - Ligi zagraniczne - Anglia
Sobota, 18 Marzec 2017 19:54

Chelsea wykonała kolejny krok w stronę zdobycia mistrzostwa Anglii. W sobotnim spotkaniu 29. kolejki Premier League londyńska drużyna wygrała 2:1 ze Stoke City na wyjeździe.

Willian strzałem z rzutu wolnego otworzył rezultat meczu ze Stoke City

David De Gea zostaje na Old Trafford - KLIKNIJ!

Sobotnie zmagania w Stoke rozpoczęły się znakomicie dla Chelsea. W 13. minucie wynik spotkania otworzył Willian: brazylijski pomocnik kompletnie zaskoczył doświadczonego Lee Granta, sprytnie uderzając piłkę z rzutu wolnego tuż obok bliższego słupka bramki.

Gospodarze zdołali odrobić straty jeszcze w trakcie pierwszej połowy. W 38. minucie arbiter podyktował rzut karny dla Stoke po faulu Gary'ego Cahilla na Jonathanie Waltersie. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł sam poszkodowany i pewnym strzałem pokonał Thibauta Courtoisa.

W spotkaniu Stoke z Chelsea długo zanosiło się na to, że główni kandydaci do mistrzostwa Anglii nieoczekiwanie zgubią punkty. Trzy punkty ostatecznie jednak pojechały do Londynu, a stało się tak za sprawą Cahilla.

Na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry środkowy obrońca Chelsea najlepiej odnalazł się w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Cesca Fabregasa. Cahill jako pierwszy dopadł do bezpańskiej piłki i mocnym strzałem z bliskiej odległości zapewnił The Blues zwycięstwo.

Najświeższe doniesienia z Premier League na PilkaNożna.pl - KLIKNIJ!

Stoke City kończyło ten mecz w dziesiątkę. Już w doliczonym czasie gry boisko musiał opuścić szkocki obrońca Phillip Bardsley, który został ukarany drugą żółtą kartką.