Arsenal Huddersfield Town FC AFC BNournemouth Chelsea Londyn Crystal Palace Everton Queens Park Rangers Hull City Liverpool Manchester City Manchester United Newcastle United Leicester Brighton Stoke City Southampton Swansea City Tottenham Hotspur West Bromwich Albion West Ham United

Zespół Kamila Grosickiego przegrał z Evertonem

Wydarzenia - Ligi zagraniczne - Anglia
Sobota, 18 Marzec 2017 19:00

To nie była udana sobota dla Hull City. W spotkaniu 29. kolejki Premier League Tygrysy przegrały aż 0:4 z Evertonem na wyjeździe. W drużynie gości wystąpił reprezentant Polski, Kamil Grosicki.

Jose Mourinho uniknie dodatkowej kary - KLIKNIJ!

Everton od początku sobotniego meczu był stroną przeważającą i szybko dał temu wyraz, zdobywając bramkę. Wynik spotkania na Goodison Park w dziewiątej minucie gry otworzył Dominic Calvert-Lewin. 20-letni skrzydłowy wykorzystał świetne podanie od Toma Daviesa i posłał piłkę do bramki Hull City.

Druga połowa była popisem w wykonaniu Romelu Lukaku. W 78. minucie gry belgijski napastnik zaliczył efektowną asystę przy bramce, którą zdobył Ekwadorczyk Enner Valencia. Natomiast już w doliczonym czasie gry Lukaku osobiście – i to aż dwa razy – wpisywał się na listę strzelców.

Goście kończyli sobotni mecz w dziesiątkę. W 73. minucie czerwoną kartkę obejrzał Tom Huddlestone. Pomocnik Tygrysów został ukarany przez sędziego za bardzo ostre wejście w nogi Idrissy Gueye.

Po spotkaniu z Hull City Lukaku ma już na koncie 21 bramek w lidze angielskiej w obecnym sezonie. Snajper Evertonu jest w tym momencie liderem klasyfikacji najlepszych strzelców Premier League.

Przeciwko Evertonowi swoją szansę otrzymał Kamil Grosicki. Polski skrzydłowy rozpoczął mecz na ławce rezerwowych, a na boisku pojawił się w trakcie drugiej połowy. W 64. minucie rywalizacji reprezentant Polski zastąpił na murawie Curtisa Daviesa.

Najświeższe doniesienia z Premier League na PilkaNożna.pl - KLIKNIJ!

Grosicki był bardzo aktywny, w końcowych minutach wywalczył dla swojej drużyny kilka rzutów rożnych. Polakowi nie udało się jednak wpłynąć na losy spotkania na Goodison Park.