Arsenal Aston Villa AFC BNournemouth Chelsea Londyn Crystal Palace Everton Queens Park Rangers Hull City Liverpool Manchester City Manchester United Newcastle United Leicester Sunderland Stoke City Southampton Swansea City Tottenham Hotspur West Bromwich Albion West Ham United

Czerwone Diabły jedną nogą w finale PLA

Wydarzenia - Ligi zagraniczne - Anglia
Wtorek, 10 Styczeń 2017 22:59
Dzisiejszy dzień dla Wayne'a Rooney'a miał być jednym z najpiękniejszych w jego karierze. Anglik miał okazję, aby zostać liderem w klasyfikacji najlepszych strzelców wszech czasów Manchesteru United. Napastnik gola nie strzelił, ale jego drużyna pokonała na Old Trafford Hull City 2:0 i postawiła wielki krok do finału Pucharu Ligi Angielskiej.

Od początku spotkania zarysowała się zdecydowana przewaga Czerwonych Diabłów. To ekipa Jose Mourinho przeważała, stwarzała sytuacje, ale brakowało dobrego wykończenia. A przecież Hull City to rywal wyjątkowo wygodny dla potentata z Manchesteru. United nie przegrali z Tygrysami ani jednego spotkania w historii, a tylko raz mecz zakończył się remisem. W pozostałych starciach górą była drużyna z Old Trafford.

Kibice doczekali się goli po zmianie stron. Najpierw w 56. minucie wynik spotkania otworzył Juan Mata, który wykorzystał podanie Mkhitaryana, a pół godziny później ostateczny cios zadał Marouane Fellaini, który pojawił się na boisku osiem minut wcześniej. Dla Belga była to pierwsza bramka w barwach United w tym sezonie. Po raz ostatni pomocnik wpisał się na listę strzelców 23 kwietnia ubiegłego roku, kiedy Czerwone Diabły grały w półfinale Pucharu Anglii przeciwko Evertonowi.

Rooney przebywał na boisku niecałą godzinę. Dokładnie w 59. minucie portugalski menedżer zdecydował się go ściągnąć i wprowadził na murawę Anthony'ego Martiala. W niedzielę kapitan Czerwonych Diabłów będzie miał znakomitą okazję, aby spełnić to, co mu się dzisiaj nie udało. Rywalem Manchesteru będzie Liverpool, więc o motywację snajpera nie będzie trudno.

Rewanż na KC Stadium zaplanowano na 26 stycznia. Drugi mecz wydaje się być tylko formalnością, ale jeśli przypomnimy sobie ostatnie starcie Tygrysów z Manchesterem United w Hull, to wcale nie było tak kolorowo. Zespół Mourinho co prawda wygrał, ale o losach spotkania przesądził dopiero w doliczonym czasie gry za sprawą Marcusa Rashforda