"Jeśli wynik będzie zły, to powiemy, że to wina murawy"

Drukuj Email
Font Size Larger Font Smaller Font

Wydarzenia - Liga Mistrzów
Środa, 02 Sierpień 2017 11:03
FK Astana ma przed wieczornym meczem przy Łazienkowskiej bezpieczną przewagę nad Legią Warszawa. Kazachowie wygrali w pierwszym spotkaniu z mistrzem Polski (3:1) i to oni są obecnie bliżej awansu do kolejnej rundy eliminacji Champions League. Stanimir Stoiłow, trener Astany nie zamierza jednak przedwcześnie dzielić skóry na niedźwiedziu.
Czy kibice Legii będą mieli w środowy wieczór powody do zadowolenia? (fot. Cezary Musiał)


- Wiemy, jak ważny i trudny mecz czeka nas w Warszawie. Czas na drugą połowę. Mam nadzieję, że mój zespól zaprezentuje się w środę z dobrej strony. Wiemy, jak wiele presji na nas spoczywa, lecz nie jest to premierowa sytuacja - stwierdził szkoleniowiec podczas przedmeczowej konferencji.


Stoiłow dał jasno do zrozumienia, że nie zamierza się skupiać w Warszawie na obronie korzystnego rezultatu. - Nie zamierzam jutro stawiać na defensywę. Nie bylibyśmy Astaną, gdybyśmy murowali bramkę. Wiadomo, łatwiej tak grać, utrzymywać wynik, ale będziemy chcieli strzelić chociaż jednego gola. Futbol to atak, ale i defensywa. Zaczniemy spotkanie 45 minut po północy czasu kazachskiego, ale to nie ma znaczenia. Trzeba grać i pokazać dobry futbol - dodał Bułgar.

Szkoleniowiec Astany odniósł się również do kwestii boiska. Po pierwszym meczu w Kazachstanie wielu tłumaczyło słabą postawę Legii koniecznością gry na sztucznej murawie. Zdaniem Stoiłowa, dobry piłkarz powinien zagrać na każdej nawierzchni.

- Zadowoli mnie wynik, który pozwoli Astanie awansować dalej. Jeśli wynik będzie zły, to powiemy, że to wina murawy (śmiech). Zdarza nam się grać na nawierzchni naturalnej oraz sztucznej, a kto potrafi grać w piłkę nożną, ten nie będzie narzekał, a będzie chciał prezentować swoje umiejętności - zakończył.gar, PiłkaNożna.pl
źr. Legia.net
 
Podziel się newsem
`
 
Liga Mistrzów 2017/18
 
 
 
kolejka
 
   
Strzelcy
Archiwum Rozgrywek

W serwisie aktualnie jest: 3659 Na stronie, 20 Sezonów, 1338 Klubów, 0 Na forum, 51 Ligi polskie i zagraniczne, 16475 Zawodników, 105193 Artykułów, 8147 Rozgrywek, 177 Stadionów, 24031 Multimediów, 61770 Meczów, 0 Sędziów,

© 2007 - 2017 BY PIŁKANOŻNA TEAM

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji