El. LM: Dynamo Kijów blisko awansu

Wydarzenia - Liga Mistrzów
Środa, 26 Lipiec 2017 20:52

Dynamo Kijów przybliżyło się do awansu do IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów. W pierwszym meczu ze szwajcarskim Young Boys Berno drużyna z Ukrainy na swoim stadionie zwyciężyła 3:1.

Tamas Kadar rozegrał cały mecz na lewej obronie Dynama Kijów (foto: Ł. Skwiot)

Drużyna Rzeźniczaka wystąpi w Champions League! - KLIKNIJ!

Wynik spotkania na Stadionie Olimpijskim w Kijowie w 15. minucie gry otworzył Andrij Jarmolenko. Niespełna 20 minut później prowadzenie gospodarzy na 2:0 podwyższył napastnik Dieumerci Mbokani, który wykorzystał podanie Jarmolenki.

Na kolejne gole kibice w Kijowie musieli czekać aż do samej końcówki meczu. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kontaktową bramkę dla gości ze Szwajcarii zdobył pomocnik Christian Fassnacht.

Zaledwie 120 sekund później Dynamo ponownie prowadziło dwiema bramkami. Na listę strzelców wpisał się pomocnik Denys Harmasz, który uderzeniem z bliskiej odległości ustalił wynik zawodów na 3:1.

Cały mecz na lewej obronie Dynama Kijów rozegrał były obrońca Lecha Poznań, Węgier Tamas Kadar. Z kolei inny były gracz Kolejorza – Tomasz Kędziora – spędził to spotkanie na ławce rezerwowych.

Najświeższe doniesienia z Ligi Mistrzów na PilkaNożna.pl - KLIKNIJ!

W innym ze środowych meczów III rundy eliminacji Ligi Mistrzów austriacki Red Bull Salzburg na swoim terenie zremisował 1:1 z chorwacką Rijeką. Goście prowadzili po golu Mario Gavranovicia, a na początku drugiej połowy wyrównującą bramkę zdobył Hee-Chan Hwang.