Komunikat platformy nc+ po utracie praw do Ligi Mistrzów - Liga Mistrzów - Wydarzenia

Komunikat platformy nc+ po utracie praw do Ligi Mistrzów

Drukuj
Font Size Larger Font Smaller Font

Wydarzenia - Liga Mistrzów
Wtorek, 27 Czerwiec 2017 12:01
Platforma nc+ straciła prawa do pokazywania meczów Champions League. Od sezonu 2018-19 najbardziej prestiżowe rozgrywki klubowe na Starym Kontynencie będzie można oglądać jedynie na kanałach Polsatu. 
Utrata praw do Ligi Mistrzów to ogromny cios dla platformy nc+ (fot. Łukasz Skwiot)


Dla nc+ to już kolejny poważny cios w ostatnich latach. Wcześniej platforma straciła bowiem prawa do Primera Division, Serie A i Ligue 1, co bardzo poważnie zachwiało jej pozycją na rynku medialnym w Polsce. Utrata Ligi Mistrzów to jednak porażka, która może przelać czarę goryczy u abonentów, którzy stracili właśnie jeden z magnesów trzymających ich przy nadawcy.

Nc+ może aktualnie kusić Premier League, Lotto Ekstraklasą i Ligą Europy. Warto również przypomnieć, że w sezonie 2017-18 Champions League nadal będzie można oglądać z komentarzem Leszka Orłowskiego, Rafała Wolskiego czy też Tomasza Lipińskiego.

Po ogłoszeniu wyników przetargu na prawa do Ligi Mistrzów na kolejny okres, platforma zdecydowania się wydać specjalny komunikat. Poniżej przytaczamy jego treść.

"Otwarta komunikacja z rynkiem i naszymi abonentami w sprawie zmian dotyczących oferty platformy nc+ jest dla nas bardzo ważna.

Pomimo zaoferowania przez nas znaczących kwot i gwarancji szerokiej dostępności, prawa do transmisji rozgrywek Ligi Mistrzów UEFA oraz Ligi Europy UEFA począwszy od sezonu 2018/2019 nie zostały przyznane platformie nc+. Pragniemy jednak wyraźnie zaznaczyć, że platforma nc+ pozostaje domem dla Ligi Mistrzów UEFA oraz Ligi Europy UEFA do końca sezonu 2017/2018.


Według naszych informacji, od sezonu 2018, wybrane transmisje środowych meczów Ligi Mistrzów UEFA powrócą do kanałów bezpłatnych i podobnie jak mecz finałowy będą dostępne również dla abonentów nc+. Przypominamy, że wszystkie polskie kluby biorące udział w rozgrywkach Ligi Mistrzów UEFA oraz Ligi Europy UEFA, podobnie jak w ubiegłych sezonach, będą pokazywane w kanałach bezpłatnych i dostępne dla abonentów nc+.

Chcemy jednocześnie podkreślić, że platforma nc+ wykorzystała wszystkie dostępne możliwości w ramach starań o zabezpieczenie tych ważnych praw. Niestety, musimy w zrównoważony sposób podchodzić do rosnących cen za prawa do transmisji sportowych, aby w przyszłości rozwinąć platformę nc+ z korzyścią dla naszych konsumentów i pracowników.

Podczas gdy wiadomo, że utrata praw nie jest dobrą wiadomością ani dla nas, ani dla naszych abonentów, to branża płatnej telewizji cały czas ewoluuje i takie sytuacje występują co kilka lat - przykładem mogą być niedawne zmiany dotyczące praw do transmisji Bundesligi na polskim rynku.

Jednocześnie pracujemy i rozwijamy nowe oferty, aby utrzymać i docelowo zwiększać atrakcyjność platformy nc+, a w ciągu kilku najbliższych dni poinformujemy o pozyskaniu nowych praw, ku zadowoleniu naszych abonentów.

Dokładamy również wszelkich starań, aby nasza oferta sportowa była jak najbardziej atrakcyjna, dlatego abonenci nc+ będą mogli konsekwentnie i w jednym miejscu śledzić: kolejny sezon rozgrywek m.in. Premier League, LOTTO Ekstraklasy oraz mecze Superpucharu Hiszpanii i hiszpańskiego Pucharu Króla, rozgrywki żużlowe (PGE Ekstraliga, Speedway Grand Prix i Speedway World Cup), najlepszą koszykarską ligę świata NBA, a także rozgrywki piłki ręcznej na najwyższym poziomie (VELUX EHF Liga Mistrzów i VELUX EHF Liga Mistrzyń, PGNiG Superliga).

Będziemy na bieżąco informowali naszych abonentów o wszystkich nowościach w naszej ofercie, gdyż zawsze będziemy dążyć, aby pozostać najlepszą platformą płatnej telewizji w Polsce." - czytamy.


 

gar, PiłkaNożna.pl
źr. media.ncplus.pl

 

Komunikat platformy nc+ po utracie praw do Ligi Mistrzów
 
Podziel się newsem
 
Wydarzenia
 
   
 
Więcej
 
Archiwum Rozgrywek

W serwisie aktualnie jest: 3659 Na stronie, 20 Sezonów, 1338 Klubów, 0 Na forum, 51 Ligi polskie i zagraniczne, 16475 Zawodników, 105193 Artykułów, 8147 Rozgrywek, 177 Stadionów, 24031 Multimediów, 61770 Meczów, 0 Sędziów,

© 2007 - 2017 BY PIŁKANOŻNA TEAM

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji