Przedstawiamy rywala Legii: Mariehamn - Liga Mistrzów - Wydarzenia

Przedstawiamy rywala Legii: Mariehamn

Drukuj
Font Size Larger Font Smaller Font

Wydarzenia - Liga Mistrzów
Poniedziałek, 19 Czerwiec 2017 13:44

IFK Mariehamn będzie pierwszym rywalem Legii Warszawa w walce o awans do fazy grupowej Champions League. Kim są przeciwnicy mistrzów Polski?

Michał Kucharczyk będzie rywalizować z obrońcami drużyny IFK Mariehamn (foto: Ł. Skwiot)

Walka o ostatnie pięć miejsc w LM - KLIKNIJ!

W 2016 roku Mariehamn po raz pierwszy w swojej historii sięgnęło po tytuł mistrzowski. Obecnie, po 13. kolejkach bieżącego sezonu, drużyna z Wysp Alandzkich zajmuje trzecie miejsce w tabeli ligi fińskiej (grającej systemem wiosna-jesień).

Od początku bieżącego roku trenerem IFK Mariehamn jest zaledwie 36-letni Peter Lundberg. To szkoleniowiec bez większego doświadczenia: w latach 2012-2016 pełnił rolę drugiego trenera Mariehamn, zaś do 2008 występował tym klubie jako piłkarz.

Kadra rywala Legii nie rzuca na kolana. Najlepszym strzelcem drużyny jest obecnie Aleksei Kangaskolkka – to 28-letni Fin mający rosyjskie korzenie. Czołowe role w drużynie odgrywają także szwedzki pomocnik Robbin Sellin oraz skrzydłowy pochodzący ze Stanów Zjednoczonych, Brian Span. Filarami defensywy są Kristian Kojola oraz Albin Granlund, którzy mają w dorobku po jednym występie w reprezentacji Finlandii. Z kolei bramki strzeże 20-letni Estończyk urodzony w Toronto, Andreas Vaikla.

Mariehamn rozgrywa swoje mecze na kameralnym obiekcie Wiklof Holding Arena. To stadion otwarty już w 1933 roku, który może pomieścić cztery tysiące kibiców.

Najświeższe doniesienia z Ligi Mistrzów na PilkaNożna.pl - KLIKNIJ!

Dopiero od ośmiu lat IFK Mariehamn funkcjonuje jako w pełni profesjonalny klub. Poza jednym mistrzostwem kraju, przeciwnik Legii Warszawa ma w swoim dorobku także historyczny triumf w Pucharze Finlandii (2015).

kwit, PiłkaNożna.pl

Przedstawiamy rywala Legii: Mariehamn
 
Podziel się newsem
`
 
Liga Mistrzów 2017/18
 
 
 
kolejka
 
   
Archiwum Rozgrywek

W serwisie aktualnie jest: 3659 Na stronie, 20 Sezonów, 1338 Klubów, 0 Na forum, 51 Ligi polskie i zagraniczne, 16475 Zawodników, 105193 Artykułów, 8147 Rozgrywek, 177 Stadionów, 24031 Multimediów, 61770 Meczów, 0 Sędziów,

© 2007 - 2017 BY PIŁKANOŻNA TEAM

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji