Zatrzymani po zdarzeniu w Turynie. MSZ: Trzech Polaków ucierpiało

Drukuj Email
Font Size Larger Font Smaller Font

Wydarzenia - Liga Mistrzów
Poniedziałek, 05 Czerwiec 2017 09:07
Włoska policja zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy są podejrzani o wywołanie ataku paniki w Turynie. W efekcie fałszywego alarmu, o mały włos nie doszło do ogromnej tragedii, a rannych zostało ponad tysiąc osób.
Wielu kibiców "Starej Damy" ucierpiało w sobotnim wybuchu paniki (fot. Grzegorz Wajda)


Przypomnijmy, że do wspomnianego zdarzenia doszło w sobotę, na Piazza San Carlo podczas transmisji finałowego spotkania Champions League pomiędzy Juventusem i Realem Madryt. Na placu zebrało się wiele tysięcy kibiców, którzy nagle zaczęli się przepychać i tratować nawzajem. 


Efekt? Ponad 1500 osób zostało rannych, a około 50 zostało przewiezionych do szpitali. Jak poinformowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych, w zdarzeniu ucierpiało trzech Polaków, jednak życie żadnego z nich nie jest zagrożone.

Jak wynika z informacji "Corriere dello Sport", policja bardzo szybko sprawdziła dostępny monitoring i zidentyfikowała dwóch młodych mężczyzn, którzy zostali już zatrzymani. Postawiono im zarzuty wywołania fałszywego alarmu, który mógł ostatecznie doprowadzić do masowej tragedii. Zarzut może się jeszcze zmienić, ponieważ w szpitalu wciąż przebywa siedmioletni chłopiec, którego stan jest bardzo ciężki.

Włoskie media uważają, że wspomniani mężczyźni wznosili okrzyki o bombach w swoich plecakach. Inne informują z kolei o odpaleniu przez nich petard.


gar, PiłkaNożna.pl
Zatrzymani po zdarzeniu w Turynie. MSZ: Trzech Polaków ucierpiało
 
Podziel się newsem
`
 
Liga Mistrzów 2017/18
 
 
 
kolejka
 
   
Archiwum Rozgrywek

W serwisie aktualnie jest: 3659 Na stronie, 20 Sezonów, 1338 Klubów, 0 Na forum, 51 Ligi polskie i zagraniczne, 16475 Zawodników, 105193 Artykułów, 8147 Rozgrywek, 177 Stadionów, 24031 Multimediów, 61770 Meczów, 0 Sędziów,

© 2007 - 2017 BY PIŁKANOŻNA TEAM

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Akceptuję Więcej informacji