AS Monaco w ćwierćfinale Ligi Mistrzów! - Liga Mistrzów - Wydarzenia

AS Monaco w ćwierćfinale Ligi Mistrzów!

Drukuj

Wydarzenia - Liga Mistrzów
Środa, 15 Marzec 2017 22:36

AS Monaco odrobiło straty z pierwszego spotkania i wywalczyło awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów! W rewanżowym meczu 1/8 finału Champions League drużyna prowadzona przez trenera Leonardo Jardima na swoim stadionie wygrała 3:1 z Manchesterem City.

Marciniak poprowadzi mecz 1/4 finału Ligi Mistrzów! - KLIKNIJ!

Przed rewanżowym starciem z Manchesterem City kibice AS Monaco nie mieli zbyt wielu powodów do optymizmu. Żeby awansować do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, ich ulubieńcy musieli bowiem odrobić dwa gole straty z pierwszego spotkania – 21 lutego w Anglii górą byli gospodarze, którzy po niezwykle emocjonującym spektaklu zwyciężyli 5:3. Na dodatek do środowego meczu drużyna trenera Leonardo Jardima przystępowała poważnie osłabiona: w kadrze zabrakło kontuzjowanego Radamela Falcao oraz pauzującego za żółte kartki Kamila Glika.

Mimo niezbyt korzystnych okoliczności, gospodarze potyczki na Stadionie Ludwika II przystąpili do gry pełni determinacji i wiary w sukces. AS Monaco rozpoczęło ten mecz znakomicie: natychmiast przeszło do ofensywy, kompletnie dominując nad The Citizens. Odważna taktyka przyniosła wręcz błyskawiczny efekt, gdyż w ósmej minucie Kylian Mbappe zapewnił swojej drużynie prowadzenie. Zaledwie 18-letni napastnik z bliskiej odległości skierował piłkę do bramki po świetnym podaniu Bernardo Silvy.

Monaco nie zamierzało zwalniać tempa i już po niespełna dwóch kwadransach gry osiągnęło wynik, który dawał awans do 1/4 finału Champions League. Po raz kolejny zespół trenera Jardima przeprowadził dynamiczną akcję lewą stroną boiska: Thomas Lemar uruchomił na skrzydle Benjamina Mendy'ego, ten zauważył dobrze ustawionego w polu karnym Fabinho, zaś Brazylijczyk nie zmarnował doskonałej szansy i płaskim strzałem zmusił do kapitulacji bramkarza Wilfredo Caballero.

W drugiej połowie oglądaliśmy już zupełnie inny Manchester City. Drużyna Pepa Guardioli przejęła inicjatywę, grając znacznie lepiej niż przed przerwą. Swoją przewagę zespół gościu udokumentował w 71. minucie rywalizacji, kiedy Leroy Sane z bliska kopnął piłkę do pustej bramki, dobijając strzał Raheema Sterlinga.

Gol Sane sprawił, że w tamtym momencie to The Citizens byli jedną nogą w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Ostatecznie jednak z awansu do kolejnej rundy cieszyli się zawodnicy AS Monaco, a o losach dwumeczu przesądziła sytuacja z 77. minuty.

Najświeższe doniesienia z Ligi Mistrzów na PilkaNożna.pl - KLIKNIJ!

Lemar z rzutu wolnego na połowie City dośrodkował piłkę w pole karne. W obrębie szesnastki gości Tiemoue Bakayoko uciekł obrońcom, po czym precyzyjnym uderzeniem głową pokonał Caballero!

Już do końca zawodów wynik na Stadionie Ludwika II nie uległ zmianie. AS Monaco pokonało 3:1 Manchester City, odrabiając w ten sposób straty z pierwszego spotkania. Francuski zespół awansował do ćwierćfinału Champions League, zwyciężając w dwumeczu dzięki golom strzelonym na wyjeździe (wynik dwumeczu to 6:6).