APOELAPO0

Leicester z historycznym awansem!

Wydarzenia - Liga Mistrzów
Wtorek, 14 Marzec 2017 22:35
Stało się! Leicester City cały czas pisze piękną kartę w historii europejskiego futbolu! Mistrzowie Anglii pokonali u siebie Sevillę 2:0 i awansowali do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Oczywistym faworytem tego dwumeczu była Sevilla. To zespół z Andaluzji jest w czołówce La Liga i ma chrapkę namieszać w Champions League. Lisy jednak wszystkie siły rzuciły na Ligę Mistrzów, a ostatnio wydaje się, że zaczęły odzyskiwać właściwy rytm.

Pierwszą groźną sytuację stworzyli przyjezdni. Już w 4. minucie dobrą indywidualną akcję przeprowadził Samir Nasri, który ograł w polu karnym Wesa Morgana, uderzył po krótkim rogu, ale kapitalnie spisał się Kasper Schmeichel, który obił piłkę na korner.

Niestety kolejne minuty nie rozpieszczały kibiców w sytuacje podbramkowe. Mecz przeniósł się do środka pola i stał na bardzo przeciętnym poziomie. Żadna z ekip nie chciała ruszyć do huraganowych ataków.

Aż przyszła 27. minuta. Riyad Mahrez dośrodkował z rzutu wolnego, piłka przeszła wszystkich defensorów Sevilli, a akcję idealnie zamknął Morgan, który pokonał Sergio Rico i wprowadził kibiców zgromadzonych na King Power Stadium w szał radości! Taki wynik oznaczał promocję Lisów do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Andaluzyjczycy odpowiedzieli tylko raz w pierwszej połowie. Z prawej strony pola karnego wpadł Wissam Ben Yedder, ale piłka po jego strzale wylądowała tylko w bocznej siatce bramki gospodarzy.

Od początku drugiej połowy wydawało się, że przyjezdni bardzo szybko zabiorą się do odrabiania strat. Trener Jorge Sampaoli dokonał dwóch zmian: Mariano zastąpił Gabriela Mercado, a Stevan Jovetić wszedł za Pablo Sabarię.

W 53. minucie było bardzo blisko wyrównania. Na strzał z dystansu zdecydował się Sergio Escudero, ale piłka zatrzymała się na poprzeczce. Z dobitką jeszcze zdążył Ben Yedder, jednak jego strzał wylądował na górnych piętrach stadionu w Leicester.

Minutę później niewykorzystana szansa się zemściła. Niefortunną interwencję zaliczył Rami, futbolówkę przejął Albrighton, który uderzył w sam róg i nie dał Rico szans na skuteczną interwencję. I dopiero od tego momentu zaczęły się prawdziwe emocje.

W 67. minucie mistrzowie Anglii mogli zamknąć to spotkanie. Z prawej strony dogrywał Mahrez, piłkę przed siebie odbił golkiper, dopadł do niej Jamie Vardy, ale jego strzał był niecelny.

Sześć minut później Hiszpanie w końcu doszli do głosu. Na strzał zdecydował się Vitolo, ale po raz kolejny dobrze spisał się Schmeichel. Chwilę później bardzo nieodpowiedzialnie zachował się Nasri. Francuz uderzył Vardy'ego i sędzia ukarał go żółtą kartką. Pomocnik chyba zapomniał, że ma już na koncie jedno żółtko i po prostu musiał zejść z boiska.

Nie zraziło to jednak piłkarzy Sevilli, którzy za wszelką cenę starali się doprowadzić do wyrównania w dwumeczu. Kapitalnym podaniem w pole karne popisał się Correa, do piłki dopadł Vitolo, którego sfaulował Schmeichel i sędzia bez wahania wskazał na wapno. Jedenastka to jednak nie pewny gol i tak też było tym razem. Do piłki podszedł N'Zonzi, ale jego intencje kapitalnie wyczuł golkiper i odkupił swoje winy za przewinienie w szesnastce.

W 86. minucie kapitalną okazję na trzeciego gola dla Lisów zmarnował Vardy. Świetnym dośrodkowaniem z lewego skrzydła popisał się Albrighton, napastnik oddał strzał z 6. metrów, ale trafił prosto w Rico i wywalczył tylko rzut rożny.

Do końca meczu nic już się nie wydarzyło. Leicester bardzo dzielnie się broniło i wybijało Sevillę z rytmu. Lisom pozostało już tylko czekać na rywala w ćwierćfinale Ligi Mistrzów!