Ajax za burtą, skromne zwycięstwo Milanu

Wydarzenia - Liga Europejska
Czwartek, 24 Sierpień 2017 22:45
Ajax Amsterdam nie zdołał odrobić strat z pierwszego spotkania i pożegnał się z Ligą Europy w czwartej rundzie eliminacji. Finalista z poprzednich rozgrywek przegrał na wyjeździe z Rosenborgiem Trondheim 3:2, a w dwumeczu poległ 2:4. Skromne jednobramkowe zwycięstwo odniósł AC Milan, który pokonał na wyjeździe Shkendiję.

W pierwszym spotkaniu to Norwegowie wygrali 1:0, więc Holendrzy byli na musiku i w rewanżu musieli wygrać. Jednak to gospodarze w 26. minucie objęli prowadzenie. Z prawej strony dośrodkował Frederik Miidtsjo, a na dalszym słupku niepilnowany był Nicklas Bendtner i strzałem głową zdobył pierwszą bramkę w tym spotkaniu.

Po zmianie stron Ajax ruszył do ofensywy. W 60. minucie piłkę w polu karnym przejął Amin Younes, który wykorzystał błąd w ustawieniu defensywy i pokonał golkipera miejscowych. Minutę później strzelec zamienił się w asystenta, Younes popisał się efektownym dryblingiem, wpadł z lewej strony pola karnego, zagrał piłkę wzdłuż bramki, a formalności dopełnił Lasse Schone. Taki wynik oznaczał awans Ajaksu do fazy grupowej.

Od 80. minuty wszystko zaczęło się jednak Holendrom psuć. Yann Erik de Lanlay dośrodkował z rzutu wolnego, do piłki najwyżej w polu karnym wyskoczył Samuel Adegbenro i strzałem głową doprowadził do remisu. Ten sam zawodnik w 89. minucie ustalił wynik spotkania, ograł dwóch obrońców i strzałem z linii pola karnego umieścił futbolówkę przy słupku.

***

Jedną bramkę zobaczyli tylko kibice w Macedonii, gdzie Shkendija mierzyła się z Milanem. Włosi skromnie wygrali 1:0, a gola na wagę zwycięstwa zdobył w 13. minucie Patrick Cutrone, który wykorzystał świetne podanie od Manuela Locatellego, położył obrońcę oraz bramkarza i pewnym strzałem posłał piłkę do siatki.