El. LE: Utrecht pokonał Zenit!

Wydarzenia - Liga Europejska
Środa, 16 Sierpień 2017 19:52

Niespodzianka w pierwszym ze spotkań IV rundy eliminacji Ligi Europy. Holenderski Utrecht, który na poprzednim etapie rozgrywek okazał się lepszy od Lecha Poznań, przed własną publicznością zwyciężył 1:0 z uznawanym za zdecydowanego faworyta Zenitem Sankt Petersburg.

Arsenal wygrywa. Mecz w cieniu skandalu - KLIKNIJ!

Jedyny gol środowego meczu rozegranego na stadionie Galgenwaard w Utrechcie padł podczas drugiej połowy. W 77. minucie pomocnik Zakaria Labyad zdobył bramkę na wagę wygranej gospodarzy. Marokańczyk dobrze odnalazł się w polu karnym rywala i skutecznie dobił uderzenie Cyriela Dessersa.

Skromne zwycięstwo odniesione na swoim boisku nie zapewnia Utrechtowi komfortu przed rewanżem, ale i tak jest sporym osiągnięciem ekipy z Holandii. Drużyna prowadzona przez trenera Erika Ten Haga w powszechnej opinii skazywana była bowiem na klęskę w konfrontacji z potężnym Zenitem.

Spotkanie rewanżowe tych zespołów zostanie rozegrane w czwartek, 24 sierpnia, w Sankt Petersburgu.