LE: Porażka Lecha w Norwegii. Zapis relacji "live"

Wydarzenia - Liga Europejska
Czwartek, 13 Lipiec 2017 20:50
Duża niespodzianka w Norwegii! Lech Poznań doznał porażki 2:3 z FK Haugesund na wyjeździe w pierwszym spotkaniu II rundy eliminacji Ligi Europy. Kolejorz przegrywał już 0:3, ale dzięki dobrej końcówce i grze do ostatniego gwizdka sędziego zachował szanse na awans. Poniżej prezentujemy zapis relacji "na żywo" z tego meczu.

Zapis relacji "na żywo":

90+5' KONIEC MECZU W HAUGESUND. OSTATECZNIE LECH POZNAŃ PRZEGRYWA, ALE TYLKO 2:3.

90+4' DARKO JEVTIĆ PEWNIE WYKORZYSTUJE JEDENASTKĘ!

90+3' RZUT KARNY DLA LECHA! JEDENASTKĘ WYPRACOWAŁ MIHAI RADUT.

90+1' Rozpoczął się doliczony czas gry. Lech nadal przegrywa 1:3 z Haugesund...

89' Mocny strzał Denissa Rakelsa z dystansu - piłka poszybowała wysoko ponad bramką gospodarzy.

87' Sporo zamieszania w polu karnym gospodarzy, jednak nie wynika z tego żadna korzyść dla Lecha.

85' Żółta kartka dla Aziza Tetteha za faul w środkowej strefie boiska.

84' Ostatnia zmiana w Lechu: Mihai Radut zastąpił kiepsko dysponowanego Macieja Gajosa.

81' Niecelny strzał Darko Jevticia z dystansu.

80' Podwójna zmiana w Lechu: Nicklas Barkroth zastąpił Macieja Makuszewskiego, natomiast Deniss Rakels zajął miejsce Christiana Gytkjaera.

79' Arbiter pokazał żółtą kartkę lewemu obrońcy Haugesund, Stolasowi.

78' Darko Jevtić zbyt długo dryblował w polu karnym Haugesund. Lech stracił okazję na zdobycie kontaktowej bramki.

76' Bramka dla gości. Radosław Majewski strzałem głową wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Kostevycha.

74' Koszmar Lecha w Norwegii. Polski zespół przegrywa już 0:3.

73' Poważny błąd defensywy Lecha i szybki kontratak gospodarzy. Hajradinović posłał piłkę do siatki po zagraniu od Abdiego.

72' Haugesund prowadzi 2:0 z Lechem Poznań.

71' Świetna okazja Majewskiego! Pomocnik Lecha w doskonałej sytuacji uderzył jednak wprost w środek bramki Haugesund...

70' Matus Putnocky pewnie broni strzał Ibrahima.

68' Żółta kartka dla Radosława Majewskiego za bezpardonowy wślizg w nogi rywala.

67' Coraz mniej czasu ma Kolejorz na odrobienie strat. Trener Nenad Bjelica nadal jednak zwleka z dokonaniem zmian.

63' Darko Jevtić był bliski strzelenia gola bezpośrednio z rzutu rożnego. Zagrana przez pomocnika Lecha piłka odbiła się jednak od poprzeczki.

60' FK Haugesund długimi fragmentami broni się całą jedenastką na własnej połowie.

58' Jevtić najpierw świetnie odzyskał piłkę w okolicach pola karnego gospodarzy. Następnie jednak Szwajcar oddał słaby strzał, który został zablokowany przez obrońcę.

54' Fenomenalna okazja dla Christiana Gytkjaera! Duńczyk efektownie wymienił podania z Majewskim, a na końcu tej akcji znalazł się w dogodnej sytuacji. Strzał napastnika Lecha zdołał jednak wybronić Per Kristian Bratveit.

48' Ofensywny początek drugiej połowy w wykonaniu Lecha. Goście dążą do wyrównania, ale póki co nie przynosi to efektów.

46' Wystartowała druga część meczu!

45+2 Koniec pierwszej połowy spotkania. Po 45 minutach zmagań FK Haugesund prowadzi 1:0 z Lechem Poznań.

45+1 Żółtą kartką ukarany został pomocnik Haugesund Filip Kiss

45' Strzał Aziza Tetteha z powietrza po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Piłka poszybowała ponad bramką gospodarzy.

43' Niezła akcja Darko Jevticia z Volodymyrem Kostevychem na lewej stronie boiska. Piłka w polu karnym trafiła do Macieja Gajosa, ten jednak - nie wiedzieć czemu - chyba chciał uderzyć ją głową, podczas gdy rozsądniejszym rozwiązaniem wydawał się strzał nogą.

41' Pewna interwencja Putnocky'ego po mocnym zagraniu wzdłuż bramki.

37' Jak na razie nie oglądamy w Haugesund efektownego widowiska. Dominują faule i gra w środkowej strefie boiska.

32' Pomocnik Haris Hajradinović ostro potraktował Majewskiego. Arbiter pokazał piłkarzowi Haugesund żółtą kartkę.

29' Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu. Sędzia upomniał Roberta Gumnego za faul.

27' Liban Abdi trafia w poprzeczkę z rzutu wolnego. Lech miał masę szczęścia w tej sytuacji.

26' Alexander Stolas podał do ustawionego w polu karnym Libana Abdiego. Pomocnik Haugesund z dziecinną łatwością oszukał obrońców Lecha i bardzo mocnym strzałem nie dał szans Matusowi Putnocky'emu.

25' Gospodarze obejmują prowadzenie. 1:0 dla Haugesund.

24' Radosław Majewski potknął się o piłkę przy próbie strzału. To jak na razie nie jest udany występ pomocnika Lecha.

22' Nigeryjczyk Shuaibu Lalle Ibrahim próbował zaskoczyć Putnocky'ego uderzeniem głową z bliskiej odległości - piłka poszybowała jednak wysoką ponad bramką.

21' Jesteśmy jeszcze Państwu winni wyjściową jedenastkę gospodarzy. Oto ona:

18' Dobra akcja Macieja Makuszewskiego na skrzydle. Ostatecznie jednak obrońcy Haugesund poradzili sobie w tej sytuacji.

14' Kolejna groźna akcja gospodarzy. Lech jak na razie nie potrafi odnaleźć odpowiedniego rytmu.

13' Na trybunach stadionu w Haugesund pojawiła się licząca kilkadziesiąt osób grupa kibiców Lecha.

11' Jak na razie gospodarze dyktują Lechowi trudne warunki gry. Widać, że Haugesund będzie o wiele bardziej wymagającym rywalem niż FK Pelister Bitola.

8' W tym spotkaniu debiutuje w Lechu nowy napastnik, Christian Gytkjaer. Co ciekawe, Duńczyk był w przeszłości zawodnikiem Haugesund.

5' Mocny początek w wykonaniu obu drużyn. Najpierw Matus Putnocky wyłapał strzał piłkarza Haugesund, a chwilę później Maciej Gajos nieznacznie pomylił się przy uderzeniu z dystansu.

3' Goście występują dzisiaj w nietypowych, bo żółtych strojach.

1' Szwajcarski sędzia gwiżdże po raz pierwszy! Mecz na stadionie w Haugesund rozpoczęty.

18:45 Tak prezentuje się wyjściowa jedenastka Lecha na dzisiejszy mecz: