El. LE: Spokojny awans Lecha Poznań

Wydarzenia - Liga Europejska
Czwartek, 06 Lipiec 2017 19:10

7:0 w dwumeczu pokonał Lech Poznań macedońską drużynę FK Pelister Bitola. W rewanżowym spotkaniu I rundy eliminacji Ligi Europy Kolejorz zwyciężył 3:0 na wyjeździe.

Maciej Makuszewski zanotował dwie asysty w rewanżowym meczu Lecha z FK Pelister Bitola (foto: Ł. Skwiot)

Do rewanżowego spotkania z FK Pelister polski zespół podchodził w komfortowej sytuacji. Spokój zapewniło Lechowi wysokie zwycięstwo 4:0 odniesione przed tygodniem w Poznaniu.

Również drugie starcie z macedońskim rywalem – choć rozgrywane było w doskwierającym upale – nie sprawiło ekipie Nenada Bjelicy większych problemów. Po dość niemrawym i chaotycznym początku Lech znalazł odpowiedni rytm i w końcówce pierwszej połowy wyszedł na prowadzenie. Wynik spotkania w 39. minucie gry otworzył Łukasz Trałka, który precyzyjnym uderzeniem głową wykorzystał dośrodkowanie Radosława Majewskiego z rzutu rożnego.

Po przerwie ton grze Kolejorza nadawali zmiennicy, a na boisku w Strumicy świetnie czuł się Maciej Makuszewski. To właśnie po kapitalnym rajdzie skrzydłowego w 66. minucie gola strzelił Darko Jevtić.

Makuszewski zanotował także asystę przy trafieniu Kamila Jóźwiaka. W 77. minucie zmagań młody pomocnik Kolejorza płaskim uderzeniem zmusił bramkarza gospodarzy do kapitulacji.

Arsenal wygrywa. Mecz w cieniu skandalu - KLIKNIJ!

Pewne zwycięstwo w dwumeczu z FK Pelister zagwarantowało Lechowi awans do II rundy eliminacji Ligi Europy. Na tym etapie rozgrywek drużyna z Poznania najprawdopodobniej zmierzy się z norweskim FK Haugesund.

Spotkania II rundy kwalifikacji Ligi Europy zostaną rozegrane 13 i 20 lipca.